Portugalija dobija utakmicu protiv Gane sa golom razlike, 3:2!

Iako u prvom poluvrijemnu nije bilo promjena u vidu golova, oba tima su se potrudila do to promjene i daju sve od sebe u drugom. Portugalija pobjeđuje sa golom razlike Ganu. 3:2!

PRVO POLUVRIJEME

Utakica Portugalija -Gana počela je u 17h. Prvi udarac izvodi Portugalija.

U 5. minutu, Otavio, igrač Portugalije, iz šesnaesterca šutira na gol, ali lopta odlazi daleko u gol-aut.

Cristiano Ronaldo u 13-om minutu nakon primanja centaršuta sa strane unutra kaznenog prostora je snažno je pucao, ali je lopta prozujala blizu desne stative! Lopta je otišla izvan terena.

U prvom poluvrijemnu lopta je većinom kod igrača Portugalije, koji koriste svaki priliku šuta na gol protivničkog tima.

I kakva šteta! Kristijano Ronaldo postiže gol u 31. minutu, ali sudija ga poništava jer je napravljen faul!

U 36. minutu Otavio je upropastio obećavajuću šansu niskim šutem s ruba šesnaesterca. Lawrence Ati-Zigi je pokazao golmansku klasu i obranio mu šut koji je išao u okvir gola.(Portugalija)

Cristiano Ronaldo u 42. minutu prima odličan pas u šesnestercu i pucao, ali je odbrambeni igrač gane uspio da blokira udarac!

Igrač Gane, Mohammed Kudus dobija žuti karton zbog ružnog starta u 46. minutu.

Nakon +3 minuta produžetaka, sudija svira kraj prvog poluvrijemna. Rezultat je 0:0!

DRUGO POLUVRIJEME

Andre Ayew, Gana, dobija žuti karton u 49. minutu zbog kasnog izvodjenja lopte.

u 55. minutu Mohammed Kudus je šutirao iz šesneasterca ali je lopta završila daleko od gola Portugalije!

Igrač Portugalije, Otavio će izaći iz igre zbog povrijede. A njega će zamijeniti William Carvalho. (55.min)

57. minut i Alidu Seidu, dobija žuti karton zbog obaranja Portugalskog igrača.

U 63. minutu sudija svira faul zbog obaranja igrača. Portugal dobija priliku da šutira penal!

Dolazi do promjene u relzultatu! 1:0! Cristiano Ronaldo šutira penal i lopta završava u mreži!(65.min)

U slijedećem minutu dolazi do promjene na terenu u timu Gane. Alidu Seidu odlazi da odmori, a Tariq Lamptey ulazi umjesto njega.

I dolazi do izjednačenja! Andre Ayew zabija gol iz šesnaeterca u mrežu Portugalije u 73-em minutu! 1:1 JE!

U 76. minutu dolazi do izmjene igrača u oba tima. U timu Gane igru će napustiti Mohammed Kudus, a zamijenit će ga Osman Bukari. I Jordan Ayew ulazi, a izaći će Andre Ayew.
U timu Portugalije Ruben Nevesizlazi, a ući će Rafael Leao.

U 78. minutu igrač Portugalije daje GOL! Joao Felix zabija u protivničku mrežu i sad je rezultat 2:1!

Bruno Fernandes je lijepo poslao pas koji je u šesnaesterac gde je primio Rafael Leao. Odmah je pucao u donji desni ugao gola. Rezultat je 3:1! (80. minut)

Još izmjena u timu Portugalije. Bernardo Silva završava za danas, a umjesto njega ulazi Joao Palhinha. Goncalo Ramosulazi, a izlazi Cristiano Ronaldo. Takođe Joao Marioće ući u igru, a izaći će Joao Felix.

89. minut i GOOOL! Osman Bukari je skočio na lijepi centaršut i fino glavom zabio uz desnu stativu. Gana smanjuje razliku golova! Sada je 3:2!

Dva žuta kartona u 91. minutu. Igrač Gane, Inaki Williams dobija žuti, kao i igrač Portugalije, Danilo Pereira.

U 92. minutu Daniel-Kofi Kyereha će ući u igru, a iz igre će izaći Salis Abdul Samed. Trener Gane pravi još jednu izmjenu te će izaći i Mohammed Salisu, a umjesto njega će ući Antoine Semenyo.

Još jedan žuti karton u 95. minutu. Za igrača Portugalije, Bruno Fernandes-a.

I KRAJ! Nakon +10 minuta produžetaka, sudija svira za kraj utakmice! Portugalija pobjedjuje rezultatom 3:2!