SP: Belgija 1 – 0 Kanada

U večerašnjoj utakmici Belgija je povela sa golom razlike, i uspjela da je da odrzi razliku do kraja večeri. Ona odnosi pobjedu protiv Kanade rezultatom 1:0.

PRVO POLUVRIJEME

Kanada izvodi početni udarac na utakmici sa Belgijom.

U 8. minutu igrač Beligije igra rukom, i nakon konsultacije VAR-om, sudija dodeljuje PENAL Kanaskoj reprezentaciji. Velika šansa za Kanadu!

U 10-om minutu Yannick Carrasco dobija žuti karton. (Belgija)

Već u sledećem minutu Kanada ima svoju šansu za golom. Alphonso Davies šutira penal za Kanadu, ali ništa, rezultat ostaje ne promjenjen! Golman Belgije uspješno brani penal!

Junior Hoilett u 16. minutu uspjeva proći pored odbrane Belgije i ući u šesnaesterac ali šutira loptu predaleko i šansa za golom propada!

U 23. minutu, Michy Batshuayi igrač Belgije imao je veliku šansu za pogodak! Šutirao je loptu iz šesnaesterca ali odbrambeni uspeo izbaciti loptu!

Igrač kandaskog tima, Alistair Johnston šutirao je loptu iz peterca, ali je golman Belgije uspešno odbranio!(30.min)

Richie Laryea, igrač Kanade, pada nakon duela u šesnaestercu. Sudija poslije pregleda VAR-a, konstatuje da reprezentacija Kanade ne dobija pravo na penal!(40.min)

Pada prvi gol! Michy Batshuayi zabija gol u mrežu Kanade, i daje prednost svom timu u 44. minutu! 1:0 je!

U 47. minutu Tajon Buchanan, dobija dobar pas i šansu da izjednači skor sa Belgijom ali šutira loptu u nebo.

Poslije +6 minuta produžetaka sudija svira kraj prvog poluvrijemena! 1:0!

DRUGO POLUVRIJEME

U samom početku drugog poluvrijemena, reprezentacija Belgija pravi izmjene na terenu. Yannick Carrasco će izaći, a ući će Thomas Meunier. Takođe Youri Tielemans je izašao, a ulazi Amadou Onana.

U 53. minutu, Thomas Meunier, igrač dobija zakasneli žuti karton.

Janny Sikazwe daje žuti karton Belgijskom igraču Amadou Onana u 56. minutu zbog kasnog izođenja lopte.

Kanadski trener pravi izmjene u 58-om minutu. Cyle Larinće ulazi u igru a izlazi će Junior Hoilett. Takođe Atiba Hutchinson izlazi, a ulazi Ismael Kone.

U 62. minutu Belgijski tim pravi izmjenu na terenu. Leandro Trossard ulazi, a izlazi Eden Hazard.

67. minut i igrač Belgije, Michy Batshuayi prima loptu u šesnaestercu i šutira loptu ka golu, ali mu odbrambeni igrač Kanade blokira udarac, i izbacuje loptu.

Izmjena još jedna u timu Kanade. Richie Laryea napušta igru, a ulazi Sam Adekugbe, u 74. minutu.

u 78. minutu i Belgija pravi izmjenu. Lois Openda ulazi, a izlazi Michy Batshuayi.

I Kanada u 81. minutu pravi još izmjena. Trener je odlučio te će ući Liam Millar, a izaći će Tajon Buchanan. Stephen Eustaquio će izaći, a zamijenit će ga Jonathan Osorio.

Alistair Johnston i Alphonso Davies, igrači Kanadske reprezentacije dobijaju žute kartone u 81. tj 83. minutu.

Kevin De Bruyne je koristio šansu u +1. minutu produžetaka prošao pored nekoliko odbrambenih igrača Kanade, pucao na gol ali je golman odlično odbranio.

Poslije +6 minuta produžetaka sudija svira kraj utakmice.

Belgija odnosi pobjedu u ovom duelu sa rezultatom 1:0.