NBA: Ja Morant doprinosi sa klupe u pobjedi Grizlija

Jaren Džekson mlađi postigao je rekordnih 37 poena u sezoni, dok je Ja Morant dodao 17 sa klupe u povratku nakon suspenzije od osam utakmica pošto su Memfis Grizlisi obezbedili titulu Jugozapadne divizije pobedom od 130-125 nad gostujućim Hjustonom. Rakete u sredu.

Džekson je doveo Grizlise u vođstvo od 120-116 izvodeći tri slobodna bacanja, a Memfis je pobedio u kritičnom preokretu kada je faul protiv Moranta poništen i dodeljen centru Roketsa Alperenu Sengunu, koji je faulirao sa 1:26 nakon što je upario 25 poena sa osam. skokovi. Dezmond Bejn (20 poena, sedam asistencija) postigao je u posedu Memfisa koji je usledio.

Džekson je u pobedi uputio 14 od 20 šuteva iz polja. Morant je prvi put u karijeri igrao kao rezerva pošto je Memfis produžio pobednički niz na četiri utakmice. Džekson je dodao 10 skokova i dve blokade.

Džejlen Grin je postigao 32 poena, dok je Kenjon Martin Jr. dodao rekordnih 31 za Roketse. Kevin Porter mlađi (14 poena, 10 skokova, 10 asistencija) postigao je svoj drugi tripl-dabl u karijeri za Hjuston, koji je primio 16 poena i četiri trojke od novajlija Džabarija Smita mlađeg.

Voriors 127, Maveriksi 125

Džonatan Kuminga je imao rekordnih 22 poena sa klupe, Drejmond Grin i Stiven Kari pogodili su ključne obruče u nastavku, a Golden Stejt je postigao veliku pobedu nad domaćinom Dalasom.

Rezultat je imao velike kratkoročne posledice u plej-of trci Zapadne konferencije, pri čemu Golden Stejt ne samo da je pomerio 1 1/2 utakmice u odnosu na Dalas, već je i stekao prednost u tajbrejku tako što je u sezoni osvojio 2-1. Utakmica je takođe uključivala kontroverznu igru krajem treće četvrtine, pri čemu su Maveriksi obećali da će uložiti formalni protest NBA, navodeći da je greška sudija dovela do dva neosporna poena Voriorsa.

Kari je završio sa 20 poena i rekordnih 13 asistencija za Voriorse, a Kevon Luni je dodao 12 poena i 12 skokova. U povratku iz pet utakmica odsustva zbog nategnute butine, Luka Dončić je bio u rangu Maveriksa sa 30 poena, 17 asistencija i sedam skokova.

76ers 116, Buls 91

De’Anthoni Melton je postigao 25 poena, a Tirese Makei je ubacio 21, dok je gostovanje Filadelfiji porazilo Čikago za svoju devetu pobjedu u 10 utakmica.

Tobajas Heris je za Filadelfiju imao 20 poena, devet skokova i osam asistencija. Joel Embiid je dodao 12 poena, sedam skokova i sedam asistencija za 16 plus minuta za Filadelfiju. Embiid se nije vratio na klupu tima u drugom poluvremenu (blaga zategnutost u listovima).

Vodeći strelac Čikaga Demar DeRozan pretrpeo je pritisak na desni četvorac i nije se vratio nakon što je napustio igru u trećoj četvrtini. Postigao je četiri poena, sve na slobodna bacanja. Kobi Vajt je nadjačao Bulse sa 19 poena, dok ga je Zek Lavin pratio sa 16. Andre Dramond je zabeležio dabl-dabl od 13 poena i 12 skokova.

Nagets 118, Vizards 104

Nikola Jokić je postigao 31 poen, uzeo 12 skokova i dodao za sedam asistencija, a Denver je zaustavio nadigravanje u četvrtoj četvrtini i domaćinu Vašingtonu preneo četvrti uzastopni poraz.

Denver je svoj put od pet utakmica završio sa rezultatom 3-2 i zadržao svoj tempo na vrhu Zapadne konferencije. Džamal ​​Marej je završio sa 17 poena, osam asistencija i šest skokova. Majkl Porter mlađi je dodao 21 poen — od kojih je 18 bilo pri šutu 6 od 9 sa 3 poena — i uzeo sedam skokova.

Kristaps Porzingis je predvodio Vašington sa 25 poena pri 11 od 17 šuta sa parketa. Deni Avdija je dodao 16 poena i timski rekordnih osam skokova.

Lejkersi 122, Sans 111

Entoni Dejvis je zabeležio 27 poena, devet skokova i pet asistencija i pomogao Los Anđelesu da ostvari čvrstu pobedu nad gostovanjem u Feniksu.

D’Anđelo Rasel je dodao 26 poena i šest asistencija, a Ostin Rivs 25 poena i rekordnih 11 asistencija dok su Lejkersi osvojili drugu utakmicu uzastopno.

Devin Buker je postigao 33 poena, a Kris Pol dodao je 18 za Sanse, koji su izgubili pet od poslednjih šest utakmica. Landri Shamet dodao je 15 poena, a Torrei Craig 14 za Sanse.

Pejsersi 118, Reptorsi 114

Endru Nembhard je postigao 25 poena, uključujući ključnu trojku u poslednjem minutu, i imao je 10 asistencija dok je gostujuća Indijana savladala Toronto.

Majls Tarner je dodao 16 poena pre nego što je faulirao u poslednjim minutima za Pejsere. Benedikt Maturin postigao je 15 poena za Indijanu, Badi Hild 13 poena, T.J. Mekonel 14 i Džordan Nvora 10.

Paskal Siakam je za Reptorse postigao 31 poen i 10 skokova. Fred VanVlit je postigao 28 poena uz 11 asistencija, Jakob Poeltl je imao 23 poena, a Kris Baučer 11.

Krug 127, Niks 120

Džimi Batler postigao je rekordnih 35 poena i upisao devet asistencija, čime je domaćin Majamiju doveo do pobede nad Njujorkom.

Majami je imao dva zaostatka početkom četvrte četvrtine pre nego što je Hit odgovorio ključnom serijom od 16-2. Njujork se nikada nije oporavio, a Majami je pobedio Nikse prvi put u tri pokušaja ove sezone.

Majami, koji je dobio četvrtu uzastopnu utakmicu kod kuće, takođe je dobio 22 poena od Tajlera Heroa i 19 od Gejba Vinsenta. Njujork su predvodili RJ Baret (26 poena), Džejlen Branson (25) i Kventin Grajms (22). Niks Ol-star Džulijus Rendl je držao do 15 poena u frustrirajućoj noći koja je uključivala tehničku grešku.

Bucks 130, Spurs 94

Giannis Antetokounmpo je imao 31 poen i 14 skokova pre nego što se odmorio tokom cele četvrte četvrtine, pošto domaćin Milvoki nikada nije zaostajao u izbacivanju San Antonija.

Kris Midlton je dodao 19 poena i 10 asistencija za Milvoki, koji se popravio na NBA najboljih 52-20 nakon pobede po 23. put u poslednjih 26 utakmica. Bobi Portis je dodao 19 poena i 10 skokova.

Devin Vasel je predvodio San Antonio sa 16 poena, a Keita Bates-Diop je dodao 14 poena. San Antonio je zaostajao dvocifren tokom celog drugog poluvremena i izgubio četvrti put u poslednjih pet utakmica.

Trail Blazers 127, Jazz 115

Damian Lillard postigao je 30 poena i predvodio kvartet igrača Portlanda sa najmanje 20 u pobedi nad Jutom u Solt Lejk Sitiju.

Lilard se mučio iz raspona od 3 poena, pogodivši samo 2 od 10, ali je napravio 6 od 9 unutar luka i postigao 12 od 14 slobodnih bacanja, dodajući 12 asistencija kako bi pomogao Blejzersima da prekinu niz od šest poraza. Šedon Šarp je dao 24 poena i devet skokova, Trenton Votford 21 uz devet tabli, a Jusuf Turkić 20 poena.

Lauri Markanen iz Jute, koji je propustio utakmicu u ponedeljak zbog bolova u leđima, bio je najbolji među strelcima sa 40 poena, uz 12 skokova.

Timbervulfs 125, Jastrebovi 124

Karl-Entoni Tauns se vratio iz dužeg odsustva i postigao 22 poena, uključujući dva pobjednička slobodna bacanja za 3,6 sekundi do kraja, i poveo Minesotu pored Atlante u Mineapolisu.

Tovns nije igrao od 28. novembra, propustivši 51 utakmicu sa 3. stepenom teleta. Minesota je dobila 26 poena sa klupe od Naza Rida pri šutu 11 prema 15, i 25 poena i šest skokova od Džejdena MekDenijelsa. Timbervulvsi su treću uzastopnu utakmicu ostali bez najboljeg strelca Entonija Edvardsa zbog uganuća desnog skočnog zgloba.

Atlantu je predvodio Trej Jang, koji je sa linije otišao 14-za-16 i postigao 29 poena uz osam asistencija. De’Andre Hanter, Džon Kolins i Sadik Bej postigli su po 16 poena.