Kejn postavlja rekord sa pobjednikom Totenhema protiv Vulvsa

Hari Kejn je u subotu postavio rekord Premijer lige po broju golova za jedan klub pošto je njegov snažan napor doneo Totenhem Hotspuru pobedu na domaćem terenu nad Vulverhempton Vonderersom od 1:0, što ih je dovelo do vrha tabele.

Totenhem je bio nadigran u prvom poluvremenu, ali je posle pauze bio drugačiji predlog, a Kejn je u 64. minutu skočio i postigao svoj 185. gol u Premijer ligi.

Nijedan drugi igrač nije postigao više golova ni za jedan klub u eri Premijer lige, a kapiten Engleske Kejn je bio daleko od rezultata Serhija Aguera za Mančester Siti.

Vulvsi, koji su sada bez pobjede u poslednjih 10 utakmica u Premijer ligi, imali su 12 pokušaja gola protiv Totenhema u prvom poluvrijemenu, ali nisu uspeli da računaju svoju superiornost.

Totenhem je tada pronašao dodatnu opremu da preuzme kontrolu, a Kejn i Son Heung-min su bili odbijeni pre nego što je Kejn ušao iz ugla koji je udario Ivan Perišić.

Bio je to 1.000. gol Totenhema u Premijer ligi na domaćem terenu i podigao ga je na sedam bodova iz prve tri utakmice, bod više od šampiona Mančester sitija, koji igra u nedjelju, i Arsenala koji igra kasnije u subotu.

Vukovi imaju jedan bod iz prve tri utakmice.

Kejn se jedva osvrnuo tokom frustrirajućeg prvog poluvremena u kojem su Vulvsi jačali samopouzdanje i redovno probijali odbranu Totenhema, ali nije uspeo da ozbiljno testira Huga Llorisa.

Ali baš kao što je prošle nedjelje postigao izjednačenje u poslednjem dahu u Čelsiju, iskoristio je svoje krivolovne instinkte za smrtonosni efekat.

Nekoliko minuta nakon centaršuta Dejana Kuluševskog na prečku, Kejn je našao prostor u petercu i savladao golmana Vulvsa Hozea Sa jednim od najjednostavnijih golova u karijeri.

„Bilo je to fantastičnih devet ili 10 godina u Premijer ligi. Nadam se da će biti još mnogo godina do kraja. Uvek volim da zabijam“, rekao je Kejn kada su ga pitali o tome da li je Aguero prošao dalje.

Uz prekretnice, Kejnu je to bio 250. gol u svim takmičenjima za Sparse.

„Svaka čast Vulvsima, otežali su. U drugom poluvremenu smo izašli sa intenzitetom. Stvarali smo šanse i pritiskali bolje. Zaslužili smo gol“, rekao je on.

Dok je Totenhem impresivno započeo sezonu, Kejn je priznao da moraju da se poboljšaju.

„Svaka čast momcima, duboko su kopali. Moramo bolje da počnemo utakmice. Moramo da se poboljšamo. Ali znak dobrog tima je pobjeda kada ne igrate najbolje“, rekao je on.

Volvesi, koji su imenovali sedam portugalskih igrača u svojoj početnoj postavi, žaliće što nisu iskoristili impresivno prvo poluvreme.

Ruben Neves je zabio jedan udarac pored gola, Danijel Podens je iskoristio šansu, a Mateus Nunes, debitujući, prišao je najbliže udarcu glavom koji je mučno odleteo pored gola Totenhema.