Švajcarska odnosi pobjedu protiv Srbije na Svjetskom prvenstvom

Švajcarskia odnosi pobjedu protiv Srbije rezultatom 2:3! Srbija ispada iz grupne faze Svjetskog prvenstva i odlazi kući, a Švajcarksa prolazi u osminu finala.

PRVO POLUVRIJEME

Na večerašnjoj utakmici između Srbije i Švajcarske glavni sudija biće Fernando Rapallini.
Švajcarska reprezentacija izvodi prvi udarac.

Već u 1. minutu igrač Švajcarske, Breel Embolo prima odličan pas i šutira direktno na gol. Golman Savić odlično brani!

Andrija Živković u 11. minutu ima odličnu šansu i šutira sa ruba šesnaesterca ali lopta udara u stativu!

Silvan Widmer, igrač Švajcarske dobija žuti karton u 15. minutu zbog prejakog starta na protivničkog igrača.

Gol! 0:1! Djibril Sow je poslao loptu koju je primio Xherdan Shaqiri i šutirao loptu na gol. Lopta je zakačila Pavlovića i promenjila smjer i završila u golu bez mogućnosti da golman Srbije odbrani! (20.min)

U 26. minutu Srbija Izjednačuje rezultat! Aleksandar Mitrović zabija glavom gol! Odličan udarac! 1:1!

Ruben Vargas u 34. minutu dobija žuti karton zbog ružnog starta. (Švajcarska)

I Srbija vodi 2:1! Dušan Vlahović dobija loptu unutar kaznenog prostora i koristi priliku da zakuca gol za reprezentaciju Srbije! (35.min)

2:2 je! Uz asistenciju Silvan Widmer-a, Breel Embolo daje gol iz blizine za reprezentaciju Švajcarske!(44.min)

Poslije +3 minuta nadoknade sudija svira kraj prvog poluvrijemena! 2:2!

DRUGO POLUVRIJEME

Saša Lukić dobija žuti karton u 47. minutu. Sergej Milinković-Savić takođe dobija takođe žuti karton!

U sledećem minutu Remo Freuler, fudbaler Švajcarske daje gol za svoju reprezenatciju i Švajcarksa prelazi u vođstvo! 2:3!

U 55. minutu dolazi do izmjene u timu Srbije. Miloš Veljković napušta igru, a umjesto nje će ući Nemanja Gudelj. Takođe Dušan Vlahović će izaći i zamijenit će ga Luka Jović.

Strahinja Pavlović u 56. dobija žuti karton zbog kasnog starta.

Breel Embolo je odlično reagirao i prvi stigao na odbijenu loptu, ali je opalio visoko iznad gola Srbije. (57.minut)

U 66. minutu Predrag Rajković dobija žuti karton iako nije igrač na terenu, zbog nesportskog ponašanja.

Nemanja Maksimović ulazi u 68. minutu, a izlazi Sergej Milinković-Savić.

U timu Švajcarske dolazi do izmjene.Igru napušta Djibril Sow, a zamijenit će ga Edimilson Fernandes. Kao i da će ući Denis Zakaria, a izaći će Xherdan Shaqiri.

U 78. minutu još izmjena u timu Srbije. Andrija Živković izlazi, a ulazi Nemanja Radonjić.Filip Đuričić će ući, a izaći će Dušan Tadić.

Nemanja Gudel dobija žut karton u 81. minutu.

Manuel Akanji prima luptu i udara loptu sa ruba šesnaesterca. Međutim lopta proleće pored desne stative!(83.min)

Švajcarska pravi izmjene. Ruben Vargas napušta teren, a mijenja ga Christian Fassnacht.

U 91. minutu Edimilson Fernandes je primio tačan pas i u situaciji jedan na jedan s golmanom odlučio pucati iz sve snage po sredini gola. Vanja Milinković-Savić je bio oprezan i lagano mu je obranio šut.

U 95. minutu Granit Xhaka dobija žuti karton.