Senegal gubi od Holandije 0:2 – Svjetsko prvensto

Iako u prvom poluvrijemenu nije bilo golova sa obije strane, ali Holandija je odlučila da u drugom poluvrijemenu da svoj maksimum i pobjedila sa rezultatom 0:2!

PRVO POLUVRIJEME
U 2. minutu igrač Senegala Boulaye Dia šutira loptu ka golu, koju odbrambeni igrač Holandije blokira i lopta završava u korneru.

Vincent Janssen u 6. minutu pokušava postići gol za Holandiju, ali mu je šut blokirao obrambeni igrač.

Igrač Senegala, Ismaila SarrPucao je s ruba šesnaesterca u 9. minutu, ali je lopta otišla malo iznad prečke.

Daley Blindje u 17-om minutu unutar peterca skočio kako bi ispratio centaršut i udario loptu glavom koja prolazi par centimetara pokraj lijeve stative!

U 33-om minutu Youssouf Sabaly pucao je s distance nisko po sredini gola. Međutim, Andries Noppert mu je lagano obranio šut!

Steven Berghuis, igrač Holandije je pucao malo izvan šesnaesterca, ali je lopta prošla tik iznad prečke.(40. minut)

Poslije 2 minuta prdužetaka, prvo poluvrijeme se završava nerešenim rezultatom 0:0!

DRUGO POLUVRIJEME

U 62. minutu Abdou Diallo, igrač Senegala izlazi iz igre zbog povrijede. Zamijeniće ga Ismail Jakobs.
Holandija je takođe napravila izmjene, gde ćeVincent Janssena zamijenit će ga Memphis Depay.

U 69-om minutu igrač Senegala Boulaye Dia je zamjenjen, a ušao je Bamba Dieng.

GOL! Frenkie de Jong je poslao prelijep centaršut u šestnaesterac, gdje se Cody Gakpo podigao kako bi glavom poslao loptu u mrežu senegalskog gola. Holandija dobija prednst 0:1 u 84. minutu!

U 99. minutu Holandija postiže još jedan gol. Igrač Davy Klaassen povećava rezultat na 0:2!

Poslije 11 minuta produžetaka sviran je kraj utakmice.

U 20h počinje sledeća grupna utakmica SAD – Wales.