Nejmar kaže da nije siguran da li će ponovo igrati za Brazil

Brazilac Nejmar rekao je u petak da nije siguran da li će ponovo igrati za reprezentaciju nakon njihovog srceparajućeg poraza u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva od Hrvatske iz penala.

„Iskreno, ne znam. Mislim da je pričati sada loše zbog trenutne vrućine. Možda ne razmišljam ispravno“, rekao je emotivni Nejmar novinarima.

„Da kažem da je ovo kraj, ja bih žurio, ali ni ja ne garantujem ništa. Da vidimo šta će dalje biti.

„Želim da iskoristim ovo vreme da razmislim o tome, razmislim šta želim za sebe. Neću zatvoriti vrata igranju sa Brazilom, niti kažem 100 odsto da ću se vratiti.

Nejmarov saigrač Dani Alveš rekao je da će se povući iz reprezentacije, ali da namjerava da nastavi da igra na klupskom nivou.

Protiv Hrvatske, Nejmar je doveo Južnoamerikance u prednost briljantnom serijom u prvom poluvrijemenu produžetaka.

Ali njihovi rivali su izjednačili tri minuta nakon vrijemena, a zatim su izveli jedanaesterce sa 4-2 i prošli u polufinale gde će se suočiti sa Argentinom ili Holandijom.