Kamerun pobjeđuje Brazil rezultatom 1:0

Iako Kamerun odnosi pobjedu protiv Brazila, njihov tim napušta ovogodišnje Svjetsko prvenstvo! Brazil prolazi u osminu finala.

PRVO POLUVRIJEME

Glavni sudija utakmice između Brazila i Kameruna je Ismail Elfath.

Prvi udarac izvodi reprezentacija Brazila.

U 6. minutu igrač Kameruna, Nouhou Tolo dobija žuti karton zbog ružnog starta, a u 7. minutu igrač Brazila, Eder Militao zbog faula.

Gabriel Martinelli, igrač Brazil au 14-om minutu glavom udara loptu ka golu iz centrašuta, ali brani golman Kamerua.

U 28. minutu igrač Kameruna, Pierre Kunde dobija žuti karton zbog grubog faula.

Još jedan žuti karton u 32. minutu za igrača Kameruna. Collins Fai dobija žuti.

U sledećem minutu Dani Alves šutira loptu koja završava malo iznad prečke gola Kameruna.

Gabriel Martinelli šutira jako loptu ka golu u 46. minutu ali golamn Kameruna brani!

Prvo poluvrijeme je završeno bez golova! 0:0!

DRUGO POLUVRIJEME

U 54. minutu Everton Ribeiroće se pridružiti s klupe a izaći će Rodrygo. Alex Telles će izaći i zamijenit će ga Marquinhos.(Kamerun)

I u timu Brazila imjene. Bruno Guimaraes je dobio dopuštenje suca da uđe u igru, a igru će napustiti Fred.

U 56-om Gabriel Martinelli, igrač Brazila je ispalio jaku loptu. Devis Epassy je zaustavio njegov pokušaj koji bi završio pod prečkom.

Još izmjena u 64. minutu.U timu Kameruna Bryan Mbeumo izlazi, a ući će Karl Toko Ekambi.

U Brazilskom timu ući će Pedro, a izaći će Gabriel Jesus.

Kamerunski tim pravi još izmjena u 68. minutu. Pierre Kundea će izaći, a sada će ga zamijeniti svježi Olivier Ntch.

Raphinha ulazi a izlazi Antony. Tim Brazila u 79. minutu.

Žuti karton za Vincent Aboubakar igrača Kameruna u 81.minutu.

U 85. minutu žuti karton dobija Bruno Guimaraes za prejak start na protivnika.

U 86. dolazi do izmjena na terenu u timu Kameruna. Nicolas Moumi Ngamaleu izlazi i zamijenit će ga Jerome Ngom Mbekeli.

GOL! u 92. minutu Jerome Ngom Mbekeli je poslao odličan dugi pas u prostor koji je pratio Vincent Aboubakar i zabio glavom u donji desni ugao gola. Kamerun vodi 1:0!

Vincent Aboubakar, igrač Kameruna je dobio žuti karton u 93. minutu, a to mu je drugi danas. Ismail Elfath mu pokazuje crveni i daje do znanja da mora napustiti teren.

U 99. minutu Brazilski igrač, Bruno Guimaraesšutira loptu unutar peterca ali lopta prolazi tik pored stative!

Poslije +11 minuta produžetaka sudija svira kraj. Kamerun odnosi pobjedu 1:0!