Sutjeska novi šampion Crne Gore

Sutjeska je novi šampion Crne Gore, pošto je četiri kola prije kraja prvenstva stekla 14 bodova prednosti u odnosu na Budućnost. Tim Milije Savovića je danas slavio u Danilovgradu 3:0, dok su Podgoričani poraženi od Dečića pod Goricom 2:1. Pobjede u 32. kolu ostvarili su i Mornar, Rudar i Zeta.
To je nikšićkom timu peta titula prvaka, nakon što je najbolji bio i 2013, 2014, 2018. i 2019. godine.
Sutjeska je upisala 22. trijumf u šampionatu.
Lidera šampionata do pobjede vodili su Vladan Bubanja u 29, Darko Nikač u 69. i Marko Vučić u 77. minutu.
Budućnost je povela autogolom Drešaja, a trijumf Tuzanima donijeli su Bećiraj i Marušić.
Mornar je u Beranama slavio protiv plavskog Jezera 2:1.

Barski tim do trećeg uzastopnog, ukupno desetog, ovosezonskog trijumfa došao je golovima Marka Ćetkovića u 6. i Aleksandra Vujačića iz jedanaesterca u 17. minutu.

Jedini pogodak za Jezero, koje je doživjelo treći uzastopni poraz, postigao je Argentinac Rodrigo Faust u 37. minutu.
Faust, koji se 11 puta upisao u strijelce, do gola je mogao i u 54. minutu, ali je promašio penal.
Mornar je od 81. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je zbog dva žuta kartona isključen Andrej Cvijović.

Rudar je u Pljevljima pobijedio Petrovac 1:0 i zabilježio deveti trijumf ove sezone.

Zeta je u Golubovcima, u derbiju začelja, savladala Podgoricu 1:0 i šestim trijumfom zaostatak za današnjim rivalom u borbi za opstabak svela na bod.

Pitanje poluvremena riješio je Ukrajinac Artur Zahorulko u 41. minutu.

Sutjeska ima 74 boda i ima 14 više od drugoplasirane Budućnosti.

Dečić je treći sa 50, Iskra je osvojila 45, a Petrovac 42 boda. Mornar je šesti sa 41, tri više od Jezera, a šest od Rudara koji je u zoni baraža.

Pretposljednja je Podgorica sa 27, dok Zeta na posljednjem mjestu ima 26.