Đoković osvojio treću titulu u 2022

Veliki teniser svih vrijemena Novak Đoković osvojio je svoju prvu titulu od Vimbldona i treću u 2022. nakon što je u nedjelju ispratio Hrvata Marina Čilića u finalu Tel Aviva Opena.

Prvi nosilac je pobjedio drugog nosioca rezultatom 6-3, 6-4 i postao prvi igrač koji je ove sezone osvojio titule na tvrdim, zemljanim i travnatim terenima.

Ovaj 35-godišnjak nije izgubio set cijele nedelje na ATP 250 turniru u izraelskom gradu i slavi ukupno 89. titulu u karijeri.

Čilić je takođe ušao u finale u dobroj formi nakon samo četiri brejk lopte u takmičenju.

Njegov servis je nagovešten da bi ugrozio Đokovića, ali je 21-struki osvajač grend slema i sedmi teniser sveta dao ton susretu sjajnim uzvratima sa zadnje strane terena.

Đoković je izbegao da se suoči sa brejkom u prvom setu i bio je odlučujući sa uzastopnim asovima kada je servirao za set kod dvojke.

Po drugi put je napravio brejk na početku drugog seta, držeći pritisak da završi pobedu za sat i 35 minuta.

Takođe popravljajući svoje vođstvo na 19-2 protiv bivšeg trećeg igrača sveta Čilića, Đoković sada ide na Astana Open sledeće nedjelje tražeći svoj četvrti trijumf u godini u godini kada se 2022. bliži kraju.