Crvena zvezda izgubila od Makabija, ostali bez plasmana u Ligi Šampiona

Crvena zvezda je vodila protiv Makabija iz Haife 2:0 u 43. minutu, imala rezultat koji je vodi u Ligu šampiona (prvi meč završen 3:2 za izraelskog predstavnika), čak i odbranjen jedanaesterac, ali je na kraju morala da se zadovolji mjestom u Ligi Evrope.

Na stadionu ,,Rajko Mitić“ bilo je 2:2, nakon što je Makabi postizao pogotke u finišu poluvremena.

Sandgren je u četvrtom minutu nadoknade prvog dijela iz velike udaljenosti savladao Borjana, samo koji trenutak nakon što je golman Zvezde odbranio jedanaesterac Hazizi.

Kad se činilo da će putnik u Ligu šampiona biti riješen u produžecima ili penalima, Milan Pavkov je u 90. nespretno reagovao i poslije prekida nogom zatresao sopstvenu mrežu – 2:2.

Bez Lige šampiona ostao je i Karabag naših Marka Vešovića i Marka Jankovića. Šampion Azerbejdžana poražen je od Viktorije Plzenj 2:1, u prvom meču bilo je 0:0.

Karabag je vodio od 38. minuta i pogotka Ozobića, da bi domaćin preokrenuo preko Kopića u 58. i Klimenta u 73. minutu.

Vešović je odigrao cijeli meč, Janković je ušao u 54.

Benfika je lako odradila revanš s kijevskim Dinamom. U prvom meču bilo je 2:0, večeras u revanšu – 3:0.