Utakmica između Meksika i Poljske završena bez golova

Poslije nešto više od 90 minuta igre, napada i sa strane Meksika i Poljske, nijedan tim nije uspi da postigne pogodak za svoj tim. Utakmica je završena nerešeno, sa rezultatom 0:0.

PRVO POLUVRIJEME

Utakmica između Meksika i Poljske počela je šutom lopte od strane igrača Meksika.

Igrač Meksika, Hector Moreno je u 13. minutu propustio šansu da njegov tim povede, jer loptu prejako udario i završila je visoko izvan gola.

U 26-om minutu Hector Herrera je je okrenuo loptu u šesnaesterac, a Alexis Vega udario glavom loptu, ali je ona prošla pored desne stative.

Jesus Gallardo, igrač Meksika, je u 28. minutu imao odličnu i čistu šansu, ali je loptu šutnu levo pored gola.

29. minut i Jorge Sanchez, igrač Meksika dobija žuti karton.

Prvo poluvrijeme je završeno poslije tri minuta produžetaka sa nerešenim rezultatom 0:0!

DRUGO POLUVRIJEME

Na početku drugog poluvrijemena, dolazi do zamjene igrača Poljske. Krystian Bielik ulazi, a izaći će Nicola Zalewski.

Poslije pada Poljskog igrača, Robert Lewandowskog, poslije konsultacije VAR-om dodeljen je penal Poljskoj.

U 56. minutu, Hector Moreno, igrač Meksika, dobija žuti karton zbog lošeg starta.

Robert Lewandowski izvod penal za Poljsku i ne uspjeva da ostvari poen. Šutirao je u desnio ugao gola ali je Guillermo Ochoa uspio odbraniti.

Henry Martin u 64. minutu udara loptu glavom i centrira je na sredinu gola, ali Wojciech Szczesny uspjeva da je zaustavi i odbrani, da ostane isti rezultat.

U 71. minutu dolazi do izmjene postave i na Meksičkoj i na Polskoj strani.
U Poljskom timu, Przemyslaw Frankowski će ući u igru a izaći će Sebastian Szymanski.
U reprezentaciji Meksika , Henry Martin izlazi, a ulazi Raul Jimenez. Hector Herrera izlazi s terena, a ulazi Carlos Rodriguez.

Przemyslaw Frankowski, igrač Poljske dobija žuti karton zbog kasnog starta u 76-om minutu.

I u 84. minutu Alexis Vega izlazi iz igre, a umjesto njega ulazi Uriel Antuna. (Meksiko)

I Poljska pravi izmjenu u 87-om minutu. Arkadiusz Milik ulazi, a izlazi Piotr Zielinski.

U +5. minutu produžetaka, Jakub Kaminskije, poljski igrač je primio tačan pas, odlučio pucati snažno po sredini gola. Guillermo Ochoa je bio oprezan i obranio šut.

Uriel Antuna, iz šesnaesterca je pucao dirketno na gol Poljskog tima, ali je golman je fantasticno odbranio loptu.

Utakmica je završena poslije +8 minuta produžetaka nerešenim rezultatom 0:0.