NBA: Durant ima 30 poena, Sansi su pobjedili Nagetse za četvrtu pobjedu uzastopno

Feniks Sansi počinju da nižu neke pobjede sada kada je Kevin Durant zdrav.
Čak i tako, daleko su od dobro podmazane mašine. Durent je postigao 30 poena, Devin Buker je dodao 27, a Sansi su osvojili četvrtu uzastopnu utakmicu pobedivši u petak uveče Denver Nagetse sa 100-93.

Sansi su popravili na 5-0 sa Durantom u postavi uprkos tome što su umalo smanjili prednost od 27 poena. Feniks je menjao za 13-ostruki Ol-star u dogovoru u krajnjem roku još u februaru.

„Sviđa mi se kako smo igrali u prvom poluvremenu, ali to je bilo loše drugo za nas“, rekao je Durant. „Samo smo malo pustili nogu i oni su igrali izuzetno čvrsto. … Moramo samo da uradimo bolji posao da se toga držimo.”

Nagetsi su odmarali veliki dio svoje startne postave, uključujući aktuelnog MVP-a Nikolu Jokića, bekove Džamala Mareja i Kentaviusa Koldvel-Poupa i napadača Majkla Portera mlađeg. Ali ipak su pokazali borbu nakon što su na poluvremenu zaostajali 60-40.

„Neizmerno sam ponosan“, rekao je trener Nagetsa Majkl Maloun. „Pali ste 27 bodova na gostovanju, drugo poluvrijeme, drugu noć zaredom. Svaki razlog samo da se prevrnem i pravim mrtav i da se spremim za nedelju kod kuće. Momci to jednostavno ne bi uradili.“

Sansi su sredinom treće četvrtine povećali svoju prednost na 27, ali su Nagetsi povukli na 84-74 glavom u četvrtoj četvrtini. Denver je smanjio na 97-93 u poslednjem minutu, ali je Džoš Okogi izveo korner 3 i postigao pogodak za Sanse. Okogi je postigao 14 poena pri šutu 5 od 8, uključujući četiri trojke, a Kris Pol je imao 13 asistencija.

Aron Gordon je imao 26 poena, devet skokova i šest asistencija za vođstvo Nagetsa. Brus Braun je postigao 16 poena, a Redži Džekson 13. Nadjačani, ali žestoki Nagetsi su dobili 22 poena sa klupe.

„To je bila naša energija i naš trud“, rekao je rezervni bek Pejton Votson. „Znamo da su nam nedostajali momci, ali to ne menja kulturu ovde. Uvek želimo da igramo čvrsto, da se zaustavljamo.”

Durant je šutirao 11 od 15 sa terena u dominantnoj igri dva dana nakon teške noći šuta u svom debiju kod kuće protiv Minesote. Ova 34-godišnja zvezda se borila sa povredama kolena i skočnog zgloba u poslednjih nekoliko mjeseci, ali izgleda da se oporavlja jer Sunsi nastavljaju da se drže 4. mesta u trci za plej-of Zapadne konferencije.

Sansi su u petak u četvrtoj četvrtini postigli samo 16 poena, ali su uspeli da izdrže pobedu. „Pokušavamo da pronađemo taj ritam i pokušavamo da pobjedimo u isto vrijeme“, rekao je Buker.

KD ON CLARK

Deo razgovora Sansa posle utakmice u svlačionici nije imao nikakve veze sa pobedom nad Nagetsima. Umesto toga, Durant i Pol su raspravljali o tome koliko je Kejtlin Klark bila dobra za Ajovu na ženskom NCAA turniru.
Klark je u petak uveče postigao 41 poen i predvodio Hokije nad prvoplasiranom Južnom Karolinom sa 77-73.
„Neverovatno trčanje na kojem je“, rekao je Durant. „Ona igra fenomenalnu košarku, njen tim se okuplja oko nje, tako da će to biti dobra prvenstvena utakmica.

TIP-INS
Nagets: Iš Smit je pogodio samo 1 od 10 iz polja. … DeAndre Džordan je imao 12 skokova. Suns: Ugostio 64. rasprodaju publike. … Bizmak Bijombo je blokirao tri udarca.