Nadal u finalu Rolan Garosa

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u finale Otvorenog prvenstva Francuske u Rolan Garosu, pošto mu je Nemac Aleksandar Zverev zbog povrede predao polufinalni meč u drugom setu.
Nadal je prvi set dobio u taj brejku, a u Zverev je povrijedio skočni zglob kod rezultata 6:6 u drugom setu.

Nemački teniser je propustio veliku šansu da dobije oba seta, jer je u tajk brejku prvog vodio 6:2 i imao je četiri set lopte, ali ih nije iskoristio i na kraju je Nadal slavio sa 10:8.

Zverev je i u drugom setu propustio priliku da ga reši u svoju korist pre taj brejka, jer je vodio 5:3 i servirao za izjednačenje, ali je sa nekoliko grešaka omogućio Nadaju da napravi brejk.

Tako je Nadal stigao do svog 30. grend slem finala i u nedelju će imati priliku da osvoji 22. titulu, a 14. na Rolan Garosu.