Hari Kejn nije dozvolio nastavak negativne tradicije protiv Lajpciga

Iz četvrtog pokušaja Tomas Tuhel je uspio da na klupi Bajerna zabliježi pobjedu protiv Lajpciga – 2:1, u 23. kolu Bundeslige.

Tešku, jer su gosti bili u igri sve do prvog minuta nadokande kada je Hari Kejn uspio da obraduje publiku na Alijanc areni, nakon tri vezana poraza bavarskog giganta.

Bajern je bio bolji u prvom poluvremenu, stvorio dvije šanse, jednu je Kejnu golman Janis Blasvih odbranio uz pomoć stative.

U nastavku ravnorpavna igra, ali je Kejn prvi pogodio u 56. minutu.

Potom je glavna uloga pripala golmanu domaćih – Manuel Nojer je nestvarno odbranio Slovencu Benjaminu Šešku udarac sa sedam metara, ali je ipak mladi napadač došao do gola uz pomoć defanzivca domaćih u 70. minutu.

Ipak, gostima se osvetila loše postavlejna ofsajd zamka kod drugog gola, ofsajd je izbjegnut za centimetar.

Bajern je ipak uspio do pobjede i da se primakne lideru Bajeru na osam bodova.