Bajern sve bliži 11. uzastopnoj tituli, Union Ligi šampiona

Prva ekipa u ligama petica koja je vezala 10 uzastopnih titula, Bajern, na dva je koraka do 11. Salatare u nizu. Bavarci su deklasirali Šalke u 32. kolu Bundeslige – 6:0, imaju četiri boda i utakicu više od jedinog konkurenta, Borusije Dortmund.

Tomas Miler se vratio u startnu postavu i doveo je Bajern u vođstvo u 21. minutu.

U 29. pogodio je Džošua Kimih sa penala, a onda je Serž Gnabrri vezao dva pogotka, u 50. i 66. minutu.

Na 5:0 povisio je 18-godišnji Francuz Matis Tel u 80. minutu. Tačku na ubjedljiv trijumf u drugom minutu nadoknade je stavio Mazraui.

Bajern do kraja dočekuje Lajpcig i gostuje Kelnu.

A danas su slavili i ostali domaćini. Ajntraht nad Majncom (3:0), Volfsburg protiv Hofenhajma (2:1), a Bohum važnu u borbi za pstanak nad Augsburgom (3:2).

U derbiju kola i borbi za Ligu šampiona Union Berlin je slavio nad Frajburgom – 4:2.

Imali su domaćini prednsot od tri gola, gosti stigli na 3:2, ali je trener Urs Fišer pogodio sa izmjenom i nakon samo devet minuta na terenu pogodio je Tunižanin Aisa Laidouni i to na asistenciju Surinamca Bekera, strijelca dva prethodna pogotka.