„Ajkule“ uz mnogo muke „slomile“ Japan, pobjeda Srbije nad SAD donosi 2. mjesto i lakšeg rivala u plej-ofu

Kraj – Crna Gora je uz dosta muke savladala Japan (13:11), izborila plasman u nokaut fazu, gdje će ići sa druge ili treće pozicije.

Ukoliko kasnije danas (15.30h) Srbija savlada Sjedinjene Američke Države momci Vladimira Gojkovića biće drugi u grupi C i u plej-ofu će najverovatnije igrati protiv Rumunije.

Pobjeda Amerikanaca poslala bi „ajkule“ na Italiju, a samim tim plasman u četvrtfinale i odlazak na Olimpisjke igre bio bi mnogo teži.

Vatanabe pogađa nakon nove greške naših u napadu i kontre Japana (13:11).

Dušan Matković na 68 sekundi prije kraja rješava ovaj duel (13:10).

Još jednom Vatanabe sa penala (12:10), minut i po do kraja.

Lijep gol Popadića, „ajkule“ su na dva minuta do kraja utakmice na „plus tri“ (12:9).

Na drugoj strani pogodio je Toi Suzuki (11:9).

Draško Brguljan je sa nekoliko ukradenih lopti u odbrani spriječio Japan da se primakne, ali je na dva i po minuta do kraja promašio peterac.

Dušan Matković pogađa u napadu u kojem je Crnan Gora imala dva igrača više – 11:8.

Ponovo prijeti Japan – Vatanabe je sjajnim udarcem pogodio za 10:8.

Novi pogodak Inabe sa peterca (10:7).

Fenomenalan gol Alekse Ukropine na usteku napada – lob za 10:6.

Novi trzaj Japana – Adači je smanjio na 9:6.

Završena je treća četvrtina , čini se i ključna na ovom meču – Crna Gora je nakon 5:5 na poluvremenu serijom 4:0 vjerovatno i riješila pitanje pobjednika u Dohi (9:5).

Japan više nema snage – kontra Crne Gore, pogodio je Popadić (9:5).

Konačno buđenje „ajkula“ – Marko Mršić je izborio peterac i na kraju ga realizovao za najveću prednost na meču (8:5), do kraja treće četvrtine ostalo nešto više od minut.

Goool – Draško Brguljan je pogodio na isteku napada sa igračem više, Crna Gora ponovo ima plus dva (7:5).

Vlado Popadić je sjajno pronašao Matkovića – Crna Gora napokon ponovo vodi (6:5).

Kraj druge četvrtine – Tešanović je odbranio zicer Japana i tako spriječio da Crna Gora na odmor ode sa minusom (5:5).

Napokon dobra akcija naših – Vasilije Radović je pronašao Kanstantina Averku, koji je dodao do Miroslava Perkovića, a naš centar je izjednačio na 5:5.

Nestvarne scene u Dohi – Japan ponovo vodi, strijelac je Keigo Okava (4:5).