NBA: Sparsi donose Nagetsima drugi uzastopni poraz

Keldon Džonson je postigao 23 poena, a nedavno stekli Sandro Mamukelašvili, postigao je svih 11 poena u četvrtoj četvrtini, dok su domaćini San Antonio Sparsi u petak savladali vodeći Denver Nagetse sa 128-120 i prekinuli dvije utakmice. pruga.

Sparsi su imali pet poena prednosti pred završnicu i 123-116 nakon udarne trojke Mamukelašvilija sa 2:33. Činilo se da je to uspavalo Nagetse, pošto je San Antonio proširio svoju prednost na 12 poena u igrici nakon polaganja Devina Vasela minut kasnije.

Dag Mekdermot je dodao 20 poena, a Džeremi Sočan 19 za San Antonio.

Nikola Jokić je bio najbolji među strelcima sa 37 poena i dodao 11 skokova i 11 asistencija za svoj 26. tripl-dabl ove sezone u NBA ligi. To je bio prvi put da su Nagetsi izgubili ove godine kada je Jokić imao tripl-dabl. Džamal ​​Marej je dodao 24 poena za Denver, koji je ispao drugu utakmicu zaredom.

Nets 124, Timbervolves 123 (OT)

Dorijan Fini-Smit je pogubio trojku za 36,8 sekundi do produžetka dok je gostovanje u Bruklinu nadmašilo Minesotu.

Mikal Bridžis iz Bruklina postigao je 34 poena i pogodio trojku za izjednačenje sa 1:18 do kraja. Bridžisi su dostigli 30 poena po šesti put otkako su prošlog meseca kupljeni od Finiks Sansa u trejdu Kevina Duranta. Spenser Dinvidi je zabeležio 29 poena i 11 asistencija dok je Bruklin pobedio četvrti put u pet utakmica.

Entoni Edvards je postigao 32 poena za Vulvse, koji su ispali drugi uzastopno uprkos šutu od 57,4 odsto u prvom poluvremenu. Rudi Gobert je dodao 26 poena i 13 skokova, ali je takođe promašio četiri kritična slobodna bacanja u četvrtom.

Lejkersi 122, Reptorsi 112

D’Anđelo Rasel se vratio iz odsustva od šest utakmica i postigao 28 poena, a Denis Šroder je dodao 23 dok je Los Anđeles nastavio da beleži uspehe bez Lebrona Džejmsa, ostvarivši pobedu nad gostovanjem u Torontu.

Ostin Rivs je postigao 18 poena, dok su Džared Vanderbilt i Rui Hačimura dodali po 16 dok je Los Anđeles popravio na 4-2 pošto je Džejms pao zbog povrede tetive stopala. Lejkersi su ukupno pobedili u sedam od poslednjih devet utakmica i tako se plasirali na mesto na turniru Zapadne konferencije.

Skoti Barns je postigao 32 poena, a O.G. Anunobi je imao 31 pošto su Reptorsi završili putovanje od pet utakmica sa rezultatom 1-4. Toronto će odigrati sedam od narednih osam utakmica kod kuće jer se drži mesta za uigravanje na turniru Istočne konferencije.

Havks 114, Vizards 107

Trej Jang je pogodio trojku sa 1:17 zaostatka za kraj njegovih 28 poena i pomogao Atlanti da izbaci domaćina Vašington.

Jang je pogodio 6 od 10 iz daljine kako bi Atlantu postigao učinak 15 od 31 (48,4 odsto) sa velike udaljenosti. Njegovih devet asistencija je bila visoka utakmica. Bogdan Bogdanović je šutirao 4 od 8 iza luka i završio sa 15 poena sa klupe. De’Andre Hanter je završio sa 18 poena, a Dejounte Murrai 16 uz sedam asistencija.

Vašington je pogodio samo 7 od 27 (25,9 odsto) sa distance od 3 poena. U rezultatu 3 od 7, Kristaps Porzingis je bio jedini Čarobnjak koji je napravio više od jedne trojke. Bredli Bil postigao je timski rekord od 27 poena za Vizardse, a Porzingis 22 poena i devet skokova. Kajl Kuzma je dodao 17 poena.

Krug 119, Kavalirs 115

Džimi Batler je u četvrtoj četvrtini postigao 12 od rekordnih 33 poena svog tima i pomogao da se Majami sakupi nakon gostovanja u Klivlendu.

Batler je šutirao 12 od 16 iz igre, dok je Tajler Hero izvukao 5 od 7 iz raspona od 3 poena i završio sa 25 poena za Majami, koji je u trećoj četvrtini prevazišao zaostatak od 14 poena i zaradio deo serije od dve utakmice u Južna Florida. Bam Adebajo je završio sa 19 poena i postigao je dvocifren gol u sve 63 utakmice odigrane ove sezone za Hit.

Donovan Mičel je završio sa 42 poena za 42 minuta u svojoj devetoj utakmici od najmanje 40 poena ove sezone za Kavalirse. Darijus Garland, koji je predvodio Klivlend sa 25 poena u pobedi nad Hitom od 104-100 u sredu, propustio je utakmicu u petak zbog kontuzije butine.

76ers 120, Trail Blazers 119

Džoel Embijd je pogodio 15 stopa u skoku sa linije za prekršaj sa 1,5 sekunde preostala da podigne domaćina Filadelfiju pored Portlanda.

To je bilo jedino vođstvo Siksersa. Embiid je postigao 39 poena, a Džejms Harden je dodao 19 poena, devet skokova i osam asistencija za Sikserse, koji su sa 21 manje uspeli za svoju četvrtu pobedu u nizu.

Anferni Simons se vratila nakon povrede skočnog zgloba i pogodila osam trojki i postigla 34 poena za Trejl Blejzerse. Džerami Grant je dodao 24 poena i 10 skokova, a Demijan Lilard 22 poena, 11 asistencija i šest skokova. Kam Rediš je postigao 14, a Jusuf Nurkić 11.