Švajcarska 1 – 0 Kamerun

Švajcarska dobija prvu utakmicu u gupnoj fazi protiv Kamerune. 1:0!

PRVO POLUVRIJEME

Švajcarka izvodi prvi udarac u meču sa Kamerunom.

U 10. minutu igrač Kameruna, Karl Toko Ekambi iz blizine šutira na gol Švajcarke ali lopta proleće previsoko iznad gola.

Ricardo Rodriguez u 19-om minutu, upućuje pas ka šesnaestercu ali igrač Kameruna reaguje i preseca loptu .

26. minut i Collins Fai šutira loptu sa ruba šensaesterca ali lopta prolazi pored desne stative gola.

Collins Fai u 36. minutu dobija žuti karton zbog kasnog starta. Ovo je prvižuti za Kamerun.

Eric Maxim Choupo-Moting reagira nakon odbijanja u šesnaestercu i puca, ali mu je šut blokiran. Lopta prelazi gol-aut liniju. Kamerun će izvesti korner.(41. min)

u +3. minutu produžetaka, Karl Toko Ekambi je izvodi slobodan udarac s ruba šesnaesterca. Nabacio je u šesnaesterac, ali mu je namjeru pročitao golman i odbranio.

Poslije udaraca sudija svira kraj prvog poluvrijemna. 0:0!

DRUGO POLUVRIJEME

Švajcarska kreće sa jakim startom u drugom poluvrijemnu, i u 48. minutu uz asistenciju Xherdan Shaqiri-ja, Breel Embolo unutar šesnaesterca šutira na gol i lopta završava u mreži! 1:0 za Švajcarksu!

U 57. minutu igrač Kameruna, Eric Maxim Choupo-Moting šutira na mrežu iz šesnaesterca, ali golmanŠvajcarkse uspeva odbraniti!

Nico Elvedi dobija žuti karton zbog ružnog starta u 64. minutu. (Švajcarska)

Andre Onana dobro brani udarac koji je uputio Ruben Vargas. Udarac je bio upućen prema desnoj strani gola, ali golman se odlično bacio da bi ga spriječio. Definitivno najbolja obrana na utakmici dosad! (66. min)

Trener Kameruna pravi prve izmjene u 68-om minutu. Gael Ondoua ulazi umjesto Martin Hongla.

Švajcarska pravi takođe izmjene. Fabian Frei ulazi a izlazi Djibril Sow. Fabian Frei (Švicarska) ulazi a izlazi Djibril Sow. Kao i Breel Embolo izlazi s terena, a ulazi Haris Seferovic.

2 minuta kasnije dolazi do još izmjena na terenu u reprezentaciji Kameruna. Vincent Aboubakar ulazi u igru, a izaći će Eric Maxim Choupo-Moting. I Karl Toko Ekambi izlazi, a ući ćeGeorges-Kevin N’Koudou.

U 81. dolazi do još izmjena i u jednom i drugom timu. Ruben Vargas napušta teren, a umjesto njega će ući Fabian Rieder. (Švajcarska)
A u Kamerunskom timu Ruben Vargas napušta teren, a umjesto njega će ući Fabian Rieder.

Igrač Švajcarske, Manuel Akanji dobija žuti karton u 83. minutu zbog obaranja protivničkog igrača.

U 90. minutu, Švajcarski trener govori da Ricardo Rodriguez napušta igru, a umjesto nje će ući Eray Comert.

7 minuta produžetaka i sudija svira KRAJ! Švajcarska pobjedjuje sa 1:0!