SP: Prvo poluvrijeme utakmice Argentina – Saudijska Arabija završeno sa 1:0

Utakmica izmedju Argenitine i Saudijske Arabije je počela sa jakim startom.

U 9. minutu poslije pada igrača Argentine Lautaro Martineza, tražen je penal, koji je odobren.

10. minut: 1:0!! Dosuđeni penal je šutirao Messi, i ostvario gol za svoju reprezentaciju!

Tim Argentine vodi većinu igre, davajući protivničom timu tempo koji njima odgovara.

U 23-em minutu je poništen gol koji je šutirao Lionel Messi za Argentinu, jer je bio iz ofsajda!

Papu Gomez je asistirao, a Lautaro Martinez dao gol za reprezentaciju Argentine u 28. minutu!

U 29-om minutu je gol poništen nakon potvde da je izveden iz ofsajda.

Lautaro Martinez je u 35. minutu šutnuo loptu u mrežu gola Saudijske Arabije, ali je ne važeća, jer je bio u ofsjadu!

49. minut: Pred kraj produžetaka prvog poluvrijemena Salman Al Faraj, igrač Saudijske Arabije ipak ne može nastaviti zbog ozljede i moraće izaći, aHattan Bahebri će ući umjesto njega.

Poslije 7 minuta produžetaka sudija svira kraj prvog poluvrijemena!