SP: Njemačka – Japan 1:2!

Ovo Svjetsko prvenstvo je u prvih par dana puno iznenađenja, to je sigurno! Japan pokazuje disciplinu i odlučnost protiv Njemčke i dovodi svoju reprezentaciju na odličan start! Utakmica je završena rezultatom 1:2!

PRVO POLUVRIJEME

Utakmica između Njemačke i Jpana počela je udarcem njemačkih igrača.

8. minut i igrač Japana Daizen Maeda daje gol! ali sudija poništava jer je bio iz ofsajda!

Joshua Kimmich, igrač Njemačke je imao sjajnu šansu za gol u 21-om minutu. Šutirao je direktno ali je japanski golman uspio odbraniti!

U 26. om minutu igrač Japanske reprezentacije, Wataru Endo igrao je rukom, ali sudija nije dosudio Njemačkoj penal. Ni poslije konsultacije sa VAR-om.

Shuichi Gonda gura protivničkog igrača, i Njemačka dobija PENAL!

U 33. minutu, njemački igrač, Ilkay Gundogan izvodi penal, i GOOOL! Njemačka vodi 1:0!

Još jedna prikila za igrače Njemačke u 45-om minutu! Jamal Musiala je šutirao loptu sa ruba šesnaesterca ali je lopta završila na tribinama i Njemačka sa proplom šansom.

I 2:0 za reprezentaciju Njemačke! u +4 minutu produžetaka, Serge Gnabry zabija gol u mrežu Japana!

Ali poslije kosultacija VAR tehnologije, gol je poništen je bio ofsajd!

Prvo poluvrijeme se završava nakon 7 minuta produžetaka.

DRUGO POLUVRIJEME

U prvom minutu drugog poluvrijemena zamjena na terenu za Japan. Izlazi Takefusa Kubo, a zamijenit će ga Takehiro Tomiyasu.

U 57. minutu još izmjena za reprezentaciju Japana. Kaoru Mitoma (Japan) ulazi a izlazi Yuto Nagatomo. Takođeće ulazi Takuma Asano, a izlazi Daizen Maeda.

Ilkay Gundogan u 60. minutu šutira iz šesnaesterca loptu, ali ona udara u lijevu stativu.

66. minut je bila odlična šanska za Japan! ŠTETA! Takuma Asano šutira odlično iz šesnaesterca, ali odbrambeni igrač Njemačke uspeva da odbaci loptu izvan terena!

U Njemčkoj reprezentaciji dolazi do izmjena u 67-om minutu. Leon Goretzkaće ući u igru, a izaći će Ilkay Gundogan. I igru napuštaThomas Muller, a zamijenit će ga Jonas Hofmann.

Japan takođe pravi izmjene u 71. minutu. Ao Tanaka odlazi da odmori, a zamijenit će ga Ritsu Doan.

Još jedna izmena za Japan. Hiroki Sakai će izaći, a ući će Takumi Minamino.(75.min)

GOL! Japan izjednačuje rezultat! Ritsu Doan šutira loptu pravo u mrežu i postiže gol za svoju reprezentaciju! u 75. minutu!

Poslije gola Japana, njemački trener odlučuje napraviti izmjene na terenu. Niclas Fullkrug ulazi u igru, a igru će napustiti Kai Havertz. I Mario Gotzeulazi, a izlazi Jamal Musiala.

I još jedan gol za tim Japana! U 83. minutu Takuma Asano šutira loptu iz šesnaesterca i lopta upada u mrežu tik ispod prečke. 1:2! Kakav preokret!

U 90. minutu Njemačka pravi izmjene ne bi li promjenili krajnji rezultat. Serge Gnabry izlazi i zamijenit će ga Youssoufa Moukoko.

Nakon VAR pregleda, zbog spornog šesnaesterca nekoliko minuta ranije, sudija u +4 minutu produžetaka konstatuje da nema penala za igrače Njemačke!

U 90+6. minutu, Leon Goretzka, igrač Njemačke ima odličan udarac ali lopta završava tik poredlijeve stative!

Poslije +9 minuta nadoknade, sudija svira kraj! Japan odnosii pobjedu! 1:2!