Saudijska Arabija iznenadila sve i pobjedila Argentinu 1:2!

Iako je Argentina imala više napada u igri, bila favoritizovana, čak 15 šutova na gol protivnika, Saudijska Arabija je sve iznenadila i pobjedila sa rezultatom 1:2!

PRVO POLUVRIJEME

Utakmica izmedju Argenitine i Saudijske Arabije je počela sa jakim startom.

U 9. minutu poslije pada igrača Argentine Lautaro Martineza, tražen je penal, koji je odobren.

10. minut: 1:0!! Dosuđeni penal je šutirao Messi, i ostvario gol za svoju reprezentaciju!

Tim Argentine vodi većinu igre, davajući protivničom timu tempo koji njima odgovara.

U 23-em minutu je poništen gol koji je šutirao Lionel Messi za Argentinu, jer je bio iz ofsajda!

Papu Gomez je asistirao, a Lautaro Martinez dao gol za reprezentaciju Argentine u 28. minutu!

U 29-om minutu je gol poništen nakon potvde da je izveden iz ofsajda.

Lautaro Martinez je u 35. minutu šutnuo loptu u mrežu gola Saudijske Arabije, ali je ne važeća, jer je bio u ofsjadu!

49. minut: Pred kraj produžetaka prvog poluvrijemena Salman Al Faraj, igrač Saudijske Arabije ipak ne može nastaviti zbog ozljede i moraće izaći, aHattan Bahebri će ući umjesto njega.

Poslije 7 minuta produžetaka sudija svira kraj prvog poluvrijemena! Argentina vodi 1:0!

DRUGO POLUVRIJEME

I 1:1 JE! Saleh Al Shehri pronalazi put do mreže, i daje gol za reprezentaciju Saudijske Arabije! Kakav obrt u 3. minutu drugog poluvrijemena!

KAKAV PREKORET! Salem Al Dawsari daje gol i dovodi svoju reprezentaciju Saudijske Arabije u prijednost samo par minuta poslije izjednačenja! Rezultat je 1:2! (53.minut)

U 59-om mintu dolazi do izmjene postave Argentine. Enzo Fernandez ulazi a izlazi Leandro Paredes. Papu Gomez izlazi, a ulazi Julian Alvarez. Cristian Gabriel Romero će se odmoriti, a umjesto njega nastavlja Lisandro Martinez.

Abdulelah Al Malki, igrač reprezentacije Saudijske Arabije, dobija žuti karton u 67. minutu zbog zaasnelog starta.

Još jedna zamjena igrača u timu Argentine u 71. minutu. Nicolas Tagliafico će izaći, a ući će Marcos Acuna.

Igrač Saudijske Arabije Ali Al Boleahi dobija žuti karton u 75-om minutu.

u 78. minutu zamjena i u timu Saudijske Arabije. Sultan Al Ghannam ulazi, a izlazi Saleh Al Shehri.

Zbog pretjerane agresivnosti jednog igrača Saudijske Arabije, Argentina dobija pravo na slobodan udarac!

78. minuti i još jedan igrač Saudijske Arabije dobija žuti karton. Ovog puta je u pitanju Salem Al Dawsar.

Lionel Messi u 81-om minutu šutira slobodan udarac ali ne uspeva da da gol za svoju reprezentaciju.

I u 82. minutu žuti karton za igrača Saudijske Arabije, Saud Abdulhamid.

Četvrti žuti karton za igrače Saudijske Arabije. Sudija je dodelio žutu karticu Nawaf Al Abedu u 88. minutu.

Odmah zatim dolazi zamjena u timu Saudijske Arabije. Nawaf Al Abed izlazi, a umesto njega ulazi Abdulelah Al Amri. Firas Al Buraikan takođe odlazi na klupu, a zamijenit će ga Haitham Asiri.

Evo još jednog igrača Saudijske Arabije sa žutim kartonom. U 2. minutu produžetaka dobija žuti karton i Mohammed Al Owais. Možda ih sakupljaju kao djeca sličice za album.

U 6-om minut produžetaka utakmica je prekinuta zbo povrijede igrača Saudijske Arabije, Yasser Al Shahrani! (96. minut)

Mohammed Al Breik ulazi u igru mjesto saigrača Yasser Al Shahrania.

Posle 14 minuta produžetaka i ukupno 15 šuteva od strane Argentine, i 3 od strane Saudijske Arabije, utakmica je završena sa rezultatom 1:2!