Argentini  ima prednost od 2:0 na poluvrijemenu nad Hrvatskom

Argentini ima prednost od 2:0 na poluvrijemenu nad Hrvatskom

Lionel Mesi je postigao gol sa bijele tačke prije nego što je Hulijan Alvarez fantastičnom solo serijom postigao još jedan gol i doneo Argentini vođstvo od 2:0 nad Hrvatskom na poluvremenu prvog polufinala Svetskog prvenstva u utorak.

Argentina je izborila penal u 32. minutu kada je golman Dominik Livaković pokušao da demantuje Alvareza, koji je prošao na golu, srušio Mančester Siti i pritom dobio žuti karton.

Mesi se pojačao i nije napravio grešku, pogodivši lopticu u gornji ugao za svoj 11. gol na svetskim prvenstvima, najviše od bilo kog igrača Argentine u istoriji turnira.

Pet minuta kasnije, Alvarez je pokupio loptu blizu polulinije iz dodavanja Mesija i krenuo u magično trčanje kroz hrvatsku odbranu, prošao pored tri odbrambena igrača i uživao u nekoliko srećnih skokova pre nego što je ubadao loptu pored Livakovića za 2-0.