Gana 0 – 2 Urugvaj! Pored pobjede Urugvaj odlazi kući sa Svjetskog prvenstva

Urugvaj odnosi pobjedu protiv Gane rezultatom 0:2! Ali i pored pobjede ne prolazi grupnu fazu, i večeras završava sa ovogodišnjim Svjetskim prvenstvom. Iz grupe H dalje odlaze u osminu finala Portugal i Južna Koreja.
PRVO POLUVRIJEME

Zadnje utakmice grupe H, odlučuje se ko prolazi u osminu finala Svjetskog prvenstva.

Daniel Siebert danas sudi utakmicu između Gane i Urugvaja.

Igrači Urugvaja izvešće prvi udarac.

U 16. minutu Mohammed Kudus,igrač Gane, pada nakon duelau šesnaestercu. Nakon pregleda VAR-a sudija dodeljuje igračima Gane PENAL!

Igrač Urugvaja, Darwin Nunez u 20. minutu dobija žuti kraton zbog duela, Zbog kojeg Gana dobija penal.

Andre Ayew nije uspešno iskoristio šansu penala. Šutirao je u desni ugao gola, ali Sergio Rochet je odbranio, i rezultat je ostao ne promenjen.(21.minut)

U 26. minutu Luis Suarez je pucao po sredini gola, tako da je golman to lagano obranio, ali lopta se odbila tamo gdje je bio Giorgian de Arrascaeta, te ju je glavom zakucao u mrežu. I 0:1 JE! Urugvaj vodi!

Već u 32. minutu Giorgian de Arrascaeta daje iz šesnaesterca gol za svoj tim. Urugvaj vodi sa dva gola razlike! 0:2!

Rodrigo Bentancur, igrač Urugvaja zbog povrijede izlazi iz igre, a zamjeniće ga Matias Vecino. (34.min)

Poslije 45+9 minuta nadoknade sudija svira kraj prvog poluvrijemena! 0:2 je!

DRUGO POLUVRIJEME

Na početku drugog poluvrijemena dolazi odmah do promjena u timu Gane. Andre Ayew će izaći, a ući će Osman Bukari.
Jordan Ayew izazi iz igre. Kamaldeen Sulemana ulazi.

U 57. minutu igrač Urugvaja, Darwin Nunez pada nakon duela u šesnaestercu, ali sudija poslije VAR pregleda odlučuje da nema penala za Urugvaj!

Luis Suarez dobija žuti karton u 60. minutu. (Urugvaj)

Facundo Pellistri, Urugvaj je dočekao centaršut u šesnaestercu i pucao po golu u 65-om minutu. Ali je pucao neprecizno, lopta je otišla lijevo od gola.

66. minut: Luis Suarez je odigrao svoje za danas, a zamijenit će ga Edinson Cavani.
Takođe Nicolas de la Cruz ulazi, a izlazi Facundo Pellistri.(Urugvaj)

Trener Gane u 72. minutu pravi izmjene u timu. Antoine Semenyo ulazi umjesto Inaki Williams.
Ući će Daniel-Kofi Kyereh, a izaći će Salis Abdul Samed.

Antoine Semenyo u 80. minutu šutira loptu na gol unutar peterca ali lopta proleće pored stative.

Trener Urugvaja, Diego Alonso odlučuje se na još izmjena u timu. Giorgian de Arrascaeta će izaći i zamijenit će ga Maximiliano Gomez.
I Agustin Canobbio će ući u igru, a izaći će Darwin Nunez.

U 86-om minutu Kamaldeen Sulemana dobija žuti karton zbog faula. (Gana)

U sledećem minutu još jedan žuti karton ali za igrača Urugvaja zbog ružnog starta. Žuti dobija Sebastian Coates.

U +7. minutu produžetaka, Sebastian Coates prima sjajan pas u šesnaestercu ali njegov šut nije bio dovoljno precizan i lopta završava desno od gola.(Urugvaj)

98. minut: u timu Gane dolazi do izmjena. Issahaku Fatawu će ući, a izaći će Mohammed Kudus.

Alidu Seidu, igrač Gane dobija žuti karton u 99. minutu zbog ružnog startovanja.

U 100. minutu slobodan udarac izvodi igrač Urugvaja Nicolas de la Cruz, ali golman brani šut!