Pobjeda Južne Koreje nad Portugalom! 2:1

Pobjedom Južne Koreje nad Portugalom mijenja timovi koji prolaze u osminu finala. Urugvaj gubi mjesto, i odlazi kući. U zadnjim minutima Južna Koreja prelazi u vođstvo nad Portugalom, i dobija mjesto u osmini finala!

PRVO POLUVRIJEME
Utakmicu između Južne Koreje i Portugala sudiće Facundo Tello, a početni udarac izvodi Južna Koreja.

Već u 5. minutu Portugal je poveo 0:1! Diogo Dalot dodaje loptu Ricardo Horti, koji pogađa prazan gol!

Igrač Portugala, Joao Cancelo u 15. minutu koristi šansu i udara na gol Južne Koreje, ali Seung-Gyu Kim brani.

Dolazi do izjendačenja! 1:1! Young-Gwon Kim je unutar šestnaesterca pokupio loptu iz odbijanca nakon izvedenog kornera. Šutira na gol Portugala i lopta završava u mreži u 27. minutu!!

U 35. minutu Diogo Dalot, igrač Portugala koristi šansu i šutira na gol Južne Koreje, ali golman brani i lopta završava u kroneru.

Kang-In Lee dobija žuti karton u 36. minutu zbog prejakog starta. (Južna Koreja)

Vitinha puca sa ruba šesnaesterca na gol Južne Koreje, ka redini gola, ali golman odbija loptu! (42. min)

Poslije +3 minuta produžetaka sudija svira kraj prvog poluvrijemen. 1:1 je!

DRUGO POLUVRIJEME

u 65-om minutu Andre Silva će se pridružiti s klupe a izaći će Cristiano Ronaldo.
Ruben Neves izlazi, a ulazi Rafael Leao. I Matheus Nunes napušta teren, a mijenja ga Joao Palhinha. (Portugal)

Dolazi di izmjena i u timu Južne Koreje. Hee-Chan Hwang ulazi, a izlazi Jae-Sung Lee.

U 81. minutu dolazi do dodatnih izmjena u Korejskom timu. Jun-Ho Sou ulazi, a izaći će Young-Gwon Kim.
Kang-In Lee odlazi na klupu, a sada će ga zamijeniti Ui-Jo Hwang.

I Portugalci prave još izmjena. Vitinha će izaći i zamijenit će ga William Carvalho.
Joao Mario je odigrao svoje za danas, a zamijenit će ga Bernardo Silva.

GOL! Hee-Chan Hwang uz asistenciju Heung-Min Son-a ispred gola šutira loptu pravo u mrežu!U 91. minutu Južna Koreja prelazi u vođstvo! 2:1!

Već u sledećem minutu Hee-Chan Hwang, igrač Južne Koreje dobija žuti karton.

U 93. minut u Yu-Min Cho ulazi umjesto Gue-Sung Cho.(Južna Koreja)

Poslije 90+8 minuta nadoknade sudija svira kraj utakmice! 2:1!