Brodolom Mornara u Železniku

Košarkaši Mornara nisu uspjeli protiv FMP-a da ponove igru kao protiv Cedevita Olimpije, pa su doživjeli ubjedljiv poraz u 26. kolu ABA lige.

„Panteri“ su od starta kontrolisali dešavanja na terenu, pa su na kraju slavili 101:76.

Domaći sastav je do poluvremena stekao dvocifrenu prednost (37:25), a Barane je dotukao u trećoj dionici (76:47).

U posljendjih deset minuta, prednost FMP-a u nekoliko navratra iznosila je i 36 razlike.

Najefikasniji u sastavu FMP Železnika bili su Čarls Mening sa 27, Čarls Mur sa 19, Bo Bič sa 11 poena. Kod Mornara, Marko Kovačević i Marko Pecarski su postigli po 11, Balža Živanović i Radovan Đoković po 10 poena.

Ovo je za Mornar 16. poraz u ABA ligi.

FMP Železnik je završio ligaški dio sezone i u plej-ofu će igrati protiv Cedevita Olimpije koja će imati prednost domaćeg parketa i kojoj je ostala utakmica protiv Crvene zvezde na svom parketu, dok Mornar ima još dvije odložene utakmice. U Baru će ugostiti Crvenu zvezdu i Igokeu.