NBA pregled: Luka Dončić, Kajri Irving postigli 40 poena u pobjedi Mavsa

Luka Dončić je postigao 42 poena i 12 asistencija, a Kajri Irving je postigao 40 poena i tako je u četvrtak pobedio domaćina Dalas Maveriksa nad Filadelfija 76ers sa 133-126.

Maveriksi su popravili na 2-4, dok su Dončić i Irving igrali zajedno.

Redži Bulok je dodao 15, a Kristijan Vud 10 za Maverikse, koji su pali pet od prethodnih šest utakmica.

Joel Embiid iz Filadelfije vratio se nakon odsustva od jedne utakmice zbog bolova u lijevom stopalu i postigao 35 poena i zgrabio osam skokova. Tajriz Maksi je dodao 29 poena. Džejms Harden je imao 27 poena i 13 asistencija.

Voriors 115, Klipersi 91

Džordan Pul je eruptirao za 22 od svojih 34 poena u meču u trećoj četvrtini dok je Golden Stejt prestigao Los Anđeles u San Francisku.

Igrajući još jednom bez Stivena Karija i Endrua Viginsa, Voriorsi su zaostali za 12 poena ubrzo posle poluvremena pre nego što su preokrenuli igru u jednostranoj trećoj trećini.

Kavhi Leonard je postigao 21 poen za tim, a Mejson Plamli sa 20 skokova i predvodi Kliperse, koji su izgubili svoju četvrtu utakmicu zaredom.

Sparsi 110, Pejsersi 99

Novak Džeremi Sočan zabeležio je svoj prvi dabl-dabl u karijeri sa 22 poena i 13 skokova pošto je San Antonio pobedio gostujuću Indijanu.

Igrajući svoju prvu utakmicu kod kuće od 3. februara, San Antonio je osvojio drugu uzastopnu pobedu nakon niza od 16 poraza. Devin Vassel, Zach Collins i Devonte’ Graham postigli su po 18 poena.

Badi Hild je postigao 27 poena za vođstvo u Indijani, dok je Kris Duarte dodao 18, a Majls Tarner 14. Pejsersi su igrali bez Ol-star špica Tajriza Haliburtona, koji se vodi kao dan za danom sa stegnutim listovima.

Čarobnjaci 119, Reptorsi 108

Kajl Kuzma postigao je 30 poena pošto je Vašington pobedio u gostima u Torontu.

Kristaps Porzingis dodao je 25 poena za Vizardse, koji su osvojili dva uzastopna. Danijel Gaford je postigao 18 poena, a Bredli Bil 15. Delon Rajt je ubacio sedam poena i 11 asistencija.

O.G. Anunobi je zabeležio 26 poena za Reptorse, a Jakob Poeltl dodao je 23 poena i 13 skokova.