Srpkinje porazom od Letonije završile nastup u Miškolcu

Najbolje kadetkinje Srbije završile su učešće na EP U16 u Miškolcu na desetom mjestu. Izabranice selektorke Vesne Džuver su u poslednjoj utakmici poražene od selekcije Letonije – 62:56, a ne bi bilo nezasluženo i da je bilo obrnuto. Bez obzira na sve, mlade Srpkinje su na ovom turniru demonstrirale evidentan talenat i dobru igru u cjelini. Prije svega, ostvarile su cilj, opstanak u A diviziji.

Ženska kadetska reprezentacija Srbije dobro je otvorila susret, riješena da se revanšira Letonkama za nedavni ubedljiv poraz u grupnoj fazi. Srpkinje su povele 3:0 poenima Demirovićeve , ali posle 5:5, letonski tim pravi seriju 6:0 u 5. minutu. Nisu se predavale igračice selektorke Džuver, pogotkom Jovanove primakle su se na 11:9 (8. minut). Međutim, Letonija je postigla nekoliko lakih poena i odmakla na 17:10, a prva dionica se završila rezultatom 19:12 u njihovu korist.

U drugoj četvrtini rivalke su još neko vrijeme imale inicijativu, ali su tada trgle Srpkinje zaigrale znatno borbenije i efikasnije, ostvarile seriju 9:0 i primakle se na 27:25 (13. minut). Pogotkom borbene Ladinek Srbija je prišla na poen zaostatka – 29:28 (19. minut). Tačku na prvo poluvrijeme stavila je Pavlović trojkom za izjednačenje – 31:31! Druga dionica se završila istim rezultatom kao i prva (19:12), ali sada za Srbiju.

U nastavku su nezgodne protivnice ponovo prešle u vođstvo i odmakle na plus 8 (42:34, 15. minut). Međutim, ponovo su Srpkinje, preko Mutavdžićeve, Ristićeve i Pavlovićeve stigle do izjednačenja – 42:42. Razigrala se i četrnaestogodišnja dvometrašica Nađa Maksimović i Srbija je na isteku trećeg kvartala vodila 48:45.

U poslednjoj četvrtini Srbija je bila u konstantnom vođstvu do 4 poena, da bi Letonke u 36. minutu preokrenule na 53:52. Nastavljena je igra koš za koš i drama, Pavlović je trojkom postavila novo izjednačenje – 55:55 (37. minut). Ipak, Letonke novom serijom (6:0) beže na 62:55, na minut i 9 sekundi prije kraja susreta. I tada je sve bilo riješeno.

Srbija : Ladinek 4 (14sk), Jovanov 12, Petković 2, Zlokolica , Rađenović , Ristić 2 (4sk), Mutavdžić 6 (4sk), Pavlović 11 (3sk), Maksimović 7 (5sk), Majstorović, Vidović 1 (3sk).

Letonija : Ule, Miščenko 3, Pjorina 12 (7sk), Vevere, Skudra 1 (6sk), Aploka 12 (3sk), Luzgina 21 (4sk), Amolina, Kočetkova 6, Birzina, Pauzere, Skrebele 7.