NBA: Luka Dončić vodi Mavs u rekordnom porazu

Luka Dončić je pojedinačno nadmašio Memfis Grizlise u prvoj četvrtini na putu do rezultata od 32 poena koji je domaćin Dalas Maveriksima u subotu uveče savladao rezultatom 137-96.

Uspešno su se oporavili od poraza od Finiks Sansa sa 107-105 na otvaranju, Maveriksi su ostvarili najveću prednost u svojoj seriji od 105 utakmica svih vremena sa Grizlijima. Dalas je zabeležio prethodni najveći poraz, 120-83, u januaru 2001.

Dončić je eksplodirao na vratima za 21 poen u prvoj trećini, četiri više nego što su Grizlisi skupili u zaostatku od 39-17. Ulazeći u utakmicu sa 2-0, ali igrajući drugu noć uzastopne utakmice koja je počela teškom pobedom u Hjustonu, Grizlisi se nikada nisu ozbiljnije osporavali tokom poslednjih 36 minuta, pošto su Maveriksi došli do prednosti od 42 poena na jedna tačka.

Ja Morant je za 30 minuta ubacio Memfis sa 20 poena. Pogodio je šest od svojih 12 hitaca. Memfis je završio sa ukupno 43,0 posto šuta, bio je bolji od 51-27 na trojke i dominirao je na tabli sa 52-29.

Bucks 125, Rockets 105

Giannis Antetokounmpo je postigao rekordnih 44 poena i vodio dominantan ofanzivni napad dok je Milvoki zaradio uzastopnu pobedu nad Hjustonom u svom prvom meču.

Antetokounmpo je šutirao 17-za-21 sa parketa i uzeo 12 skokova i vodio Bakse, koji su šutirali ukupno 56,5 odsto i vodili sa čak 27 poena. Džru Holidej je dodao 19 poena i 10 asistencija za Milvoki, koji je uspostavio kontrolu tako što je poveo sa 13-0 van gola.

Džejlen Grin postigao je 22 poena za Hjuston, dok je njegov kolega iz beka Kevin Porter mlađi dodao 18 poena, pet skokova i sedam asistencija. Međutim, Grin i Porter su šutirali kombinovano 11 od 34. Usidren od Bruka Lopeza (pet blokova i dve ukradene lopte), Milvoki je držao Roketse na 38,7 procenata šuta, uključujući 20 od 56 na 2 poena.

Spurs 114, 76ers 105

Devin Vassell je postigao 22 poena, a Keldon Džonson je dodao 21 dok je gostujući San Antonio odigrao potrebne igre u četvrtoj četvrtini na putu do pobede nad Filadelfijom bez pobede.

Sparsi su vodili sa osam u nastavku četvrtog perioda pre nego što se Filadelfija skupila i povela sa 88-87 sa 8:04. San Antonio je zatim proizveo seriju od 15-2, a Džonson je završio slobodnim bacanjem sa 4:42 do kraja. 76ersi se do kraja puta nikada nisu približili od šest poena.

Tre Džons je postigao 17 poena, uključujući poslednjih osam u igri, pošto je San Antonio pobedio drugu noć zaredom i zabeležio prva dva takmičenja na putu od četiri utakmice. Džoel Embiid je imao najbolju utakmicu u godini sa 40 poena i 13 skokova za Filadelfiju, koja je ispala u prve tri utakmice. Tajriz Maksi je dodao 25 poena, Tobajas Haris je pogodio za 15, a Džejms Harden je zabeležio 12 poena i 12 asistencija u porazu.

Seltiksi 126, Medžik 120

Džejson Tejtum je postigao 40 poena, a Boston je postigao 19 trojki i ostao neporažen posle tri utakmice pobedom nad Orlandom, koji je igrao svoj uvodni meč.

Derik Vajt je dodao 27 poena za Seltikse, dok je 5 od 9 otišao sa 3 poena. Tejtum je napravio četiri od svojih 10 šuteva sa distance, dok je Grant Vilijams pogodio 3 od 3 iz daljine i dao 13 poena. Boston je iskoristio seriju od 5-0 da bi došao ispred 116-111 uz 3:35 do kraja i vodio do kraja.

Svih pet startera Magika postigli su dvocifreni gol. Terens Ros je postigao 29 poena, a pratio ga je novajlija Paolo Bančero, koji je imao 23. Boston je vodio sa 36-33 posle jedne četvrtine, ali je utakmica na poluvremenu bila nerešena 68-68. Orlando je postigao rezultat od 94-94 trojkom Rosa sa 2:41 do kraja trećeg meča, ali su Seltiksi postigli poslednjih pet poena u četvrtini i poveli sa 99-94 u poslednjoj trećini.

Pejsers 124, Pistons 115

Novak Benedikt Maturin postigao je 27 poena i sedam skokova dok je domaćin Indijana ostvarila prvu pobedu u sezoni savladavši Detroit.

Tajriz Haliburton je postigao 24 poena, 10 asistencija i pet ukradenih lopti, dok je Džejlen Smit imao 19 poena i 15 skokova za Indijanu. Goga Bitadze je zabeležila 14 poena, 15 skokova i četiri asistencije. Isaiah Jackson je postigao osam poena, pet skokova i pet od 15 blokada Pejsersa.

Kejd Kaningem je predvodio Pistonse sa 22 poena, četiri skoka i asistencije. Sadik Bej je ubacio 20 poena i uzeo 11 skokova. Džejden Ajvi je imao 17 poena, 11 skokova i pet asistencija, Bojan Bogdanović je upisao 16 poena, a Isaja Stjuart je dodao 11 poena.

Kavalirsi 128, Bulsi 96

Donovan Mičel je sakupio 32 poena, devet skokova i osam asistencija kako bi gostovao u Klivlendu do pobede nad Čikagom.

Mičel je napravio 10 od 19 šuteva sa parketa — uključujući 4 od 6 iz raspona od 3 poena — da bi uložio Kavalirse u njihovu prvu pobedu u sezoni. Evan Mobli je dodao 16 poena, a Kevin Lav je pobio pet trojki u sklopu svog učinka od 15 poena i 12 skokova.

Čikaški igrač Zek Lavin je u svom debiju sezone postigao 9 od 16 šuteva i završio sa 23 poena. Dvostruki Ol-star propustio je prve dve utakmice tima zbog povrede kolena. Nikola Vučević je postigao 16 poena, a Demar DeRozan je dodao 13 pre nego što je izbačen u četvrtoj četvrtini za Bulse, koji su izgubili oba kraja uzastopnog seta.

Vrućina 112, Reptorsi 109

Džimi Batler postigao je rekordnih 24 poena i predvodio domaćina Majamija nad Torontom u utakmici koja je bila poremećena tučom u trećoj četvrtini.

Toronto je od Paskala Siakama postigao 23 poena, devet asistencija i osam skokova. Za Reptorse 23 poena imao je i Geri Trent mlađi.

Sa 7:46 do kraja trećeg meča, Kaleb Martin iz Majamija i Kristijan Koloko iz Toronta borili su se za poziciju za skok. Koloko se spustio na pod, a kada je pokušao da ustane, Martin je stajao nad njim stisnutih pesnica i u preteći položaj. Odatle je Martin odvezao Koloko na prazna mesta u prvom redu. Martin je dobio početni faul. Oba igrača su izbačena zbog borbe.

Nagets 122, Tander 117

Dvostruki aktuelni MVP Nikola Jokić postigao je 19 poena, 16 skokova i 13 asistencija i predvodio domaćina Denvera do pobede nad Oklahoma Sitijem.

Tripl-dabl je Jokiću bio drugi uzastopni i 78. u karijeri, što ga je najviše izjednačilo u istoriji NBA za centar sa Viltom Čemberlenom. Čemberlen i Jokić su izjednačeni na šestom mestu među svim igračima. Džamal ​​Marej i Majkl Porter mlađi takođe su zabeležili dobre rezultate, pošto je Porter predvodio Denver sa 22 poena, a Marej je imao 16 pri šutu 6 od 12.

Shai Gilgeous-Alekander je predvodio Tandere sa 28 poena, sa 11 od 24 poena. Džoš Gidi je dodao 19 poena i 12 skokova, a Majk Muskala 18 sa klupe Oklahoma sitija.

Klipers 111, Kingsi 109

Pol Džordž je eksplodirao za 40 poena, Nikolas Batum je u poslednjim sekundama uzeo ključni ofanzivni skok, a Los Anđeles je nastavio svoju dominaciju u gostima nad domaćinom Sakramentom.

De’Aron Fok je ubacio 36 poena za Kingse, koji su izgubili drugi uzastopni meč, oba kod kuće, da bi dojavili kampanju. Luk Kenard (11) i Ivica Zubac (10) takođe su postigli dvocifrene golove za Kliperse, koji su pobedili uprkos tome što je izbacio Kavhi Leonarda. Zubac je predvodio Los Anđeles sa osam skokova. Pobeda je bila 17. Klipersa u poslednjih 18 putovanja u Sakramento.

Kada je Foks pogodio sa 15 stopa sa 41,4 sekunde do kraja igre, Kingsi su odjednom bili na tri. Činilo se da će Sakramento dobiti udarac za izjednačenje kada je Džordž pogrešio u pokušaju za 3 poena na 16,5 sekundi do kraja, ali je Batum uhvatio skok. Kraljevi su bili prinuđeni da fauliraju Normana Pauela, čija su dva slobodna bacanja donela ledu pobjedu.