SP: Meksiko savladao Saudijsku Arabiju 2:1

Henri Martin i Luis Čaves su postigli golove u pokušaju Meksika da ostane u životu na Svijetskom prvenstvu, ali pobjeda od 2:1 u srijedu uveče nad Saudijskom Arabijom nije bila dovoljna.

Zbog pobjede Argentine nad Poljskom od 2:0, Meksiko nije mogao da izađe iz svoje grupe prvi put od 1978. godine.

Meksiko je stigao do osmine finala na poslednjih sedam svijetskih prvenstava, što je bilo izjednačeno sa Brazilom u najdužem nizu.

El Tri je ušao u meč na stadionu Lusail, kome je bila potrebna i pobeda i pomoć Poljske koja je igrala širom grada protiv Argentine da bi napredovala u Grupi C. Pobeda Argentine je značila da je u igru ušla gol-razlika.

Martin je pogodio u 48. minutu i ​​dao nadu El Triju, a šanse tima su postale još bolje golom Luisa Čaveza iz slobodnog udarca četiri minuta kasnije.

Meksiko je očajnički pokušavao u posljednjih 20 minuta da postigne još jedan gol – uključujući i pokušaj Urijela Antune u 87. minutu koji je dosuđen u ofsajdu – ali bez uspjeha.