Đoković usporio u 3. setu, ali rutinski došao do 2. kola

Novak Đoković je opravdao ulogu favorita na startu 127. Rolan Garosa, ali nije oduševio igrom u 3. setu.

U prva dva je dominirao, u trećem se namučio, ali je ipak rutinski savladao debitanta na grend slemovima, Amerikanca Aleksandra Kovačevića – 6:3, 6:2, 7:6.

Nole je u prvom setu izgubio samo tri poena na svoj servis, u drugom četiri, zbog čega je već poslije 78 minuta vodio 2:0.

U trećem je poveo 2:0, činilo se da će se meč brzo završiti, ali je 36-godišnji Beograđanin „ukočio” i u prva tri gema na svoj servis izgubio čak 10 poena.

Kovačević je iskoristio svoju četvrtu brejk šansu, izjednačio na 3:3, ali je Đoković tada opet pojačao ritam, odmah peti put uzeo servis rivalu i poveo 5:3.

Na 5:4 je servirao za pobjedu, ali je napravio nekoliko nekarakterističnih grešaka, pa je njegov rival preokrenuo na 6:5.

Novak je, ipak, izborio taj-brejk, a u njemu izgubio svega poen.

Treći nosilac će u 2. kolu igrati protiv Mađara Martona Fučoviča, koji je juče bio bolji od Francuza Iga Grenijea.