Mornar zaprijetio Zvezdi nakon minus 27, šampion opravdao ulogu favorita u „Topolici“

Barani u drugoj četvrtini gubili 42:15, a sredinom posljednjeg perioda prišli na 70:64. „Crveno-bijeli“ na kraju ubjedljivi – 87:65.

Kako je Mornar igrao prvih 15 minuta protiv Crvene zvezde izgledalo je da mu prijeti rezultatski debakl u „Topolici“ u odloženom meču 23. kola AdmiralBet ABA lige.

Na kraju su, ipak, bitno popravili utisak i natjerali aktuelnog šampiona da „zaradi“ još jednu pobjedu u regionalnom takmičenju – 87:65.

Samo 10 poena Barana u prvih 12 i po minuta valjda govore najbolje kakva se košarka igrala u napadu, pa je Zvezda bez problema u drugoj četvrtini imala i ogromnih plus 27 – 42:15.

Mirisalo je na rutinsko odrađivanje posla, ali Zvezda je – kao i puno puta ove sezone – dala šansu i Mornaru da se vrati iz velikog minuta.

Raspucao se i razigrao Gregor Glas, Mornar je malo po malo topio minus, čak na četiri minuta i 40 sekundi prije kraja poenima Milije Mikovića smanjio na 70:64.

Ipak, tu se i zaustavio, Zvezda se uozbiljila i odgovorila serijom 12:0 kojom je stavila tačku na trijumf. Time su „crveno-bijeli“ i ostali u igri za prvo mjesto pred početak plej-ofa…

Glas je sa 19 peona (šest trojki za rekord karijere u ABA ligi), sedam asistencija i četiri skoka bio najbolji u Mornaru, Petar Vujačić je upisao 14, kod Zvezde istakao Nemanja Nedović sa 20 koševa.

Crnogorski plejmejker Nikola Ivanović je za 17 i po minuta na terenu imao 10 poena, pet asistencija i jednu uhvaćenu loptu.

Bar – Dvorana „Topolica“. Gledalaca: 1.985. Sudije: Milivoje Jovčić, Tomislav Vovk, Radoš Savović.

Mornar: Glas 19 (2-1), Živanović 4, Đoković 3, Branković 4, Kovačević 3, Pecarski 4, Miković 9 (4-3), Vujačić 14 (1-1), Vranješ 5.

Crvena zvezda: Lazarević 9 (1-1), Kampaco 5, Mitrović 13 (3-3), Lazić 3, Martin 6, Dobrić 8, Ivanović 10 (5-4), Ilić 4, Nedović 20 (4-4), Kuzmić, Petrušev 9.