Ferštapen prvi put na pol poziciji u SAD

Vozač Red Bula Maks Ferštapen osvojio je pol poziciju za sprint trku Formule 1, u okviru Velike nagrade SAD u Majamiju.

Aktuelni svjetski šampion je ostvario vrijeme od 1:27,641 minuta, odnosno bio je za 0,108 sekundu brži od vozača Ferarija Šarl Leklera .

Trostruki svjetski šampion je tako prvi put u karijeri stigao do najbolje startne pozicije u Majamiju, gdje jeste slavio u prethodne dvije godine, iako je u pitanju sprint.

Drugi vozač Red Bula Serhio Peres je bio treći sa 0,235 sekundi zaostatka za klupskim kolegom, dok je četvrto mjesto zauzeo Danijel Rikardo iz RB tima , koji je bio za 0,403 sekunde sporiji od Ferstapena.

Do desete pozicije su još i Karlos Sainc, Oskar Pjastri, Lens Strol, Fernando Alonso, Lando Noris i Niko Hulkenberg.

Sprint trka i kvalifikacije za glavnu trku su na programu danas, dok je start Velike nagrade SAD zakazan za nedjelju od 22 sata.