Liverpul je izjednačio rezultat sa pobjedom od 9-0 protiv Bornmuta

Poslije bezbjedonosnog početka sezone i obeshrabrujućih poraza od svog glavnog rivala, Liverpul je u subotu krenuo da da izjavu protiv Bornmuta.

Pobjeda od 9-0, koja je izjednačila rekord za najveću pobjedu ikada u Premijer ligi, zaista šalje glasnu poruku.

Liverpul je oduvao Bornmut na Enfildu i ostavio iza sebe svoje borbe u ranoj sezoni, Roberto Firmino je postigao dva gola i postavio još tri.

Nakon otvaranja kampanje sa dva remija i porazom, to je bila vrsta učinka koja će izbrisati mnoga pitanja o tome da li je tim Jirgena Klopa izgubio prednost.

Mančester siti je takođe pokazao da se ne može prebrojati nakon što je branilac titule imao dva gola zaostatka drugu utakmicu zaredom. Erling Haland je postigao het-trik u drugom poluvremenu dok je Siti savladao Kristal Palas sa 4-2 na svom terenu — pošto je prošlog vikenda uspeo da spase samo remi 3-3 u Njukaslu.

Mančester junajted i Čelsi su takođe pobjedili u dobrom danu za tradicionalne snage Premijer lige.

Junajted je ostvario uzastopne pobede u Premijer ligi po prvi put od februara pobedivši u gostima Sautempton sa 1:0 zahvaljujući golu Bruna Fernandesa u drugom poluvremenu.

Čelsi je prebrodio rano isključenje Konora Galagera i pobedio Lester sa 2-1 na Stamford Bridžu iza dva gola Rahima Sterlinga.

Takođe, Brajton je pobjedio Lids sa 1-0, a Brentford je remizirao 1-1 kod kuće protiv Evertona.

Arsenal, jedini tim koji je sezonu počeo sa tri pobjede, imao je priliku da održi savršen rekord kada je u kasnoj utakmici igrao protiv Fulama kod kuće.