SP: Engleske pobjedjuje Iran sa rezultatom 6:2

Poslije 90 min standarne igre, i 24 minuta produžetaka, reprezentacija Engleske pobjedjuje sa ubjedljivim rezultatom 6:2 protiv reprezentacije Irana.

PRVO POLUVRIJEME

U desetom minutu iranski igrač Alireza Beiranvand je dobio povrijede glavve, pa je zamenjen sa Hossein Hosseinom.

Jude Bellingham u 35. minutu daje prvi gol za Englesku, i dovodi je u prednost.

U 43. minutu Bukayo Saka daje jos jedan gola za Englesku.

U prvom minutu produžetaka Harry Kane daje treći gol za svoju repezentaciju Engleske.

Prvo poluvrijeme je završeno nakon +14 minuta produžetaka.

DRUGO POLUVRIJEME

U prvom minutu drugog poluvrijemena Iranska reprezentacija pravi zamjene 3 igrača.
1. Izlazi Roozbeh Cheshmi, a zamijenit će ga Hossein Kanaani.
2. Ali Gholizadeh je ušao u igru, a izašao je Alireza Jahanbakhsh.
3. Ali Karimija menja Saeid Ezatolahi u drugom poluvrijemenu.

U 62-om minutu Bukayo Saka daje gol za Engleze.

Mehdi Taremi za reprezentaciju Irana skoruje prvi gol u 65-om minutu.

U 70-om minutu reprezentacija Engleske pravi zamene igrača na terenu.
1. Harry Maguire napušta teren nakon udarca u glavu, a Eric Dier ulazi kao njegova zamjena.
2. Bukayo Saka će izaći i zamijenit će ga Marcus Rashford.
3. Mason Mount izlazi i zamijenit će ga Phil Foden.
4. Raheem Sterling napušta igru, a umjesto nje će ući Jack Grealish.

U 71-om minutu Marcus Rashford daje 5. gol za Englesku unutar šesnaesterca, i daje svojem timu 4 gola prijednosti.

90. minut: 6:1! Callum Wilson je poslao loptu u šesnaesterac, a tamo ju je dočekao Jack Grealish i zabio gol za tim Engleske!

90 +13min: Mehdi Taremi u 13-om minutu produžetaka šutira penal i daje gol za repezentaciju Irana.

Poslije 14 minuta produžetaka drugog poluvrijemena sudija svira kraj. Utakmica se završava sa rezultatom 6:2 za Englesku!