Nikola Jokić, Nagetsi prekinuli pobjednički niz Seltiksa

Nikola Jokić je imao 30 poena, 12 skokova i 12 asistencija, a Denver Nagetsi su u nedjelju uveče pobjedili Boston Seltikse sa 123-111 osmu uzastopnu utakmicu kod kuće.

Jokić je napravio 10 od 13 pokušaja iz igre i bio 8-za-8 sa linije slobodnih bacanja. Bio je to njegov deveti tripl-dabl u sezoni. Denver je igrao bez startnog beka Džamala Mareja (upravljanje povredama). Brus Braun je zamenio Mareja u startnoj postavi i završio sa 21 poenom.

Džejlen Braun (30 poena) i Džejson Tejtum (25) predvodili su napad u Bostonu. Seltiksi, koji su ušli u takmičenje sa nizom od četiri pobede, pali su na 11-6 u gostima. Privremeni trener Bostona Džo Macula vratio se nakon što je propustio dve utakmice zbog povrede oka.

Nagetsi su vodili sa 37-28 posle jedne četvrtine i 62-54 na poluvremenu. Prednost Denvera u prvom poluvremenu dostigla je vrhunac od 15 poena u drugoj četvrtini. Dvocifrene poene su postigli i Majkl Porter (19 poena), Aron Gordon (18) i Bouns Hajland (17), koji je u četvrtoj četvrtini vodio sa čak 18 poena razlike.

Grizli 118, Kraljevi 108

Ja Morant je postigao 35 poena dok je domaćin Memfis povukao niz i pobedio Sakramento za treću uzastopnu pobedu.

Morant je postigao devet svojih poena u četvrtoj četvrtini, pošto su Grizlisi držali Kingse do 21 poena. Morant je upisao 13 od 23 šuta i takođe završio sa osam skokova i pet asistencija. Stiven Adams je postigao vrhunac u karijeri sa 23 skoka, uključujući 13 najboljih u karijeri na kraju ofanzive.

De’Aron Foks je postigao 19 poena za vođstvo kod Kingsa, ali je šutirao 7 od 18 i napravio pet izgubljenih lopti pošto Kingsi nisu uspeli da osvoje treću uzastopnu pobedu. Domantas Sabonis je postigao 13. uzastopni dabl-dabl sa 18 poena i 14 poena, dok je Malik Monk takođe doprineo sa 18 poena.

Vizards 118, Bucks 95

Rui Hačimura je postigao 26 poena, a Kristaps Porzingis dodao 22 dok je Vašington krenuo na put i rušio iscrpljeni Milvoki.

Kajl Kuzma je takođe imao veliku noć, završio je sa 10 poena, 13 skokova i 11 asistencija tripl-dablom, drugim u karijeri. Danijel Gaford i Kori Kispert takođe su završili dvocifreno, postigavši 17, odnosno 12 poena za Vizardse, koji su pobedili u svojoj petoj uzastopnoj utakmici.

Baksi su bili bez svoje velike trojke u Giannis Antetokounmpo, Jrue Holidai i Khris Middleton. U odsustvu Milvokija prednjačio je Bobi Portis koji je postigao 19 poena i 10 skokova, dok je Dževon Karter dodao 14 poena. Vizardsi su brzo izgradili veliko vođstvo, povećavši rezultat od 34-17 nakon prve četvrtine i nikada se nisu osvrnuli, vodili su čak 26.