Na polvrijemnu 0:2 vodi Urugvaj

Zadnje utakmice grupe H, odlučuje se ko prolazi u osminu finala Svjetskog prvenstva.

Daniel Siebert danas sudi utakmicu između Gane i Urugvaja.

Igrači Urugvaja izvešće prvi udarac.

U 16. minutu Mohammed Kudus,igrač Gane, pada nakon duelau šesnaestercu. Nakon pregleda VAR-a sudija dodeljuje igračima Gane PENAL!

Igrač Urugvaja, Darwin Nunez u 20. minutu dobija žuti kraton zbog duela, Zbog kojeg Gana dobija penal.

Andre Ayew nije uspešno iskoristio šansu penala. Šutirao je u desni ugao gola, ali Sergio Rochet je odbranio, i rezultat je ostao ne promenjen.(21.minut)

U 26. minutu Luis Suarez je pucao po sredini gola, tako da je golman to lagano obranio, ali lopta se odbila tamo gdje je bio Giorgian de Arrascaeta, te ju je glavom zakucao u mrežu. I 0:1 JE! Urugvaj vodi!

Već u 32. minutu Giorgian de Arrascaeta daje iz šesnaesterca gol za svoj tim. Urugvaj vodi sa dva gola razlike! 0:2!

Rodrigo Bentancur, igrač Urugvaja zbog povrijede izlazi iz igre, a zamjeniće ga Matias Vecino. (34.min)

Poslije 45+9 minuta nadoknade sudija svira kraj prvog poluvrijemena! 0:2 je!