Hrvatska osvaja treće mjesto na Svjetskom prvenstvu pobjedivši Maroko 2:1

Hrvatska je pobedila Maroko sa 2-1 u plej-ofu za treće mjesto Svjetskog prvenstva i obezbjedila plasman u prva tri na turniru za drugo uzastopno izdanje.

Drugoplasirana u 2018., Hrvatska je takođe bila treća na Svjetskom prvenstvu 1998. pobjedivši Holandiju sa 2-1.

Joško Gvardiol je posle dobro osmišljene igre postavio Hrvatsku ispred. Lovro Majer je izveo slobodan udarac ka Ivanu Perišiću, koji se odlepio od svog čuvara i glavom poslao loptu u sredinu peterca gde je Gvardiol bio na savršenoj poziciji i sjajnim skokom glavom zabacio loptu u mrežu.

Ali Maroku je trebalo samo dva minuta da dođe do izjednačenja, takođe iz slobodnog udarca, pošto je Hrvat Majer pokušao da izbije loptu, ali je pogrešno izračunao udarac glavom i loše promašio, namestivši Maročanca Achrafa Darija, koji je bio sam u šestar -kutija za slanje zaglavlja iz blizine.

Hrvatska je postigla pobjednički pogodak tri minuta nakon prekida kada je Mislav Oršić pogodio iskorak sa unutrašnje strane prostora koji je pogodio stativu. Održali su prednost kroz upijajuće drugo poluvrijeme bez golova.