Besprekorni Đoković pobjeđuje De Minaura i ulazi u četvrtfinale

Novak Đoković je u ponedeljak pobjedio lokalnu nadu Aleksa de Minaura sa 6-2 6-1 6-2 da bi se lakše plasirao u četvrtfinale Australijan opena pobjedom izjavom u potrazi za 10. titulom na grend slem koji je bio ugrožen samo problemom tetive kolena.

Đoković je povukao prvu krv posle bez daha početka meča kada je De Minaur udario forhendom u mrežu i omogućio četvrtom nosiocu da povede sa 4-2, a Srbin je konsolidovao brejk i ponovo udario i osvojio prvi set.

Pošto nikada nije izgubio u Melburn Parku od četvrtog kola 2018. godine, 35-godišnjak nije bio raspoložen da De Minauru pruži priliku na Rod Lejver Areni, dok je trčao iz blokova i dominirao nad svojim protivnikom sjajnim udarcima. na oba krila.

Dobio je dva seta i sa svojim teško zategnutim tetivom kolena koja je sarađivala nakon strahova u poslednja dva kola, Đoković je krenuo u ubistvo uzimajući prva četiri gema trećeg i završio u stilu da bi se spremio za sledećeg petog nosioca Andreja Rubljova.