Lagani trening u Fukuoki: Ajkule 35 puta tresle mrežu na startu SP

Totalni autsajderi u nekim drugim sportovima možda i stižu do velikih iznenađenja, ali u vaterpolu to se praktično nikad ne dešava. Pokazala je to još jednom Crna Gora koja je laganom, sigurnom i efikasnom igrom na startu Svjetskog prvenstva „odradila“ šuterski trening protiv skromne Južne Afrike 35:10, po četvrtinama 6:1, 10:0, 9:5.

Koliko je prvi meč na turniru bio lakši trening za momke Vladimira Gojkovića govori i činjenica da su se svi igrači Crne Gore (naravno osim golmana) bar jednom upisali u strijelce.

A najviše puta mrežu Afrikanaca tresao je povratnik Đuro Radović sa sedam pogodaka, pet puta je strijelac bio Bogdan Đurđić, dok su Jovan Vujović i Vasilije Radović postigli po četiri.

Naredni meč naši vaterpolisti igraju protiv Španije u srijedu (6.30h), dok ih u petak (5.00h) čeka duel sa Srbijom.

Kraj utakmice – lagana pobjeda Crne Gore 35:10.

Stigla je Južna Afrika i do desetog gola -Čad Roman z 35:10.

Vladan Spajić za 35:9.

Ponovo Đurđić – 34:9.

Rezultat je 33:9 za Crnu Goru – svoj četvrti gol Đurđić je postigao sa peterca.

Kod Južne Afrike se upisao i Nardus Badenhorst – 32:9.

Sedmi gol Đura Radovića – 32:8.

Ponovo Matković, nakon kontre i asistencije Averke – 31:8.

Dušan Matković postiže 30. gol Crne Gore – naši vaterpolisti su na plus 22.

Svanepul postiže osmi gol Južne Afrike 29:8.

Vladan Spaić za 29:7.

Raspucao se Đuro Radović – 28:7.

Ros Stoun smanjuje na 27:7.

Ponovo šrauba Vujovića – 27:6.

Posljednju četvrtinu pogotkom je otvorio Đurđić – Crna Gora je na „plus 20“ (26:6).

Završen je i treći peridod, koju su „ajkule“ dobile 9:5 – Crna Gora nakon 24 minuta vodi 25:6.

Vasilije Radović iz kontre za 25:6.

Još jednom Đuro Radović – 24:6

Još jedan gol Fabera – Južna Afrika je smanjila na 23:6.