Verona strijepi do poslednjeg kola

Verona je dobrim partijama u finišu sezone došla u poziciji da se bori za opstanak u Seriji A, ali će ipak da strijepi do poslednjeg kola.

U Bergamu su gosti su sjajno krenuli, ali nisu izdržali protiv Atalante , doživjeli su poraz – 3:1, poslije kojeg su ostali ispod crte, na mestu koje naredne sezone vodi u niži rang.

Verona je do vođstva došla već u 11. minutu, kapiten Darko Lazović je primio loptu u protivničkom šesnaestercu i preciznim udarcem savladao je Sportijela .

Ipak, to je bilo sve od gostiju. Prelijepim golom u 22. minutu poslije udarca sa skoro 25 metara izjednačio je Zapakosta , a potom je u 54. minutu Pašalić iskoristio veliku grešku golmana kluba iz grada Romea i Julije. Do kraja, Boginja je trijumf obezbijedila pogotkom Hojlunda u 62. minutu.