Još jedan tripl-dabl Jokića, Buker i Durent zatrpali koš Denvera

Mada su brzo istopili prednost Finiksa koji je imao +15 na poluvremenu, košarkaši Denvera nisu uspjeli da se domognu brejka u trećoj utakmici polufinalne serije Zapadne Konferencije NBA lige -121:114!

Još jedna maestralna partija Nikole Jokića i njegov tripl-dabl, ukupno deveti u plej-ofu za njega, nisu bili dovoljni Denveru da se nekako izbori sa Devinom Bukerom i Kevinom Durentom koji su zajedno dali 86 poena. Prvi – 47 poena, drugi – 39.

Jokić je tripl-dabl zabilježio još u trećoj dionici, a meč je završio sa 30 poena, 17 asistencija i 17 skokova. Na kraju, Finiks je smanjio prednost u seriji na 2:1 i nema sumnje da nas u nastavku očekuje žestoka borba ova dva tima.

Denver je svoju priliku za pobjedu propustio pred kraj treće četvrtine, kada su vodili sa 88:85. Međutim, Sansi su napravili seriju 14:0 koja je uzdrmana samo na nekih 2.45 do kraja meča.