Crna Gora poražena od BiH, ispustila drugo mjesto

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od selekcije Bosne i Hercegovine u Podgorici 25:23, u utakmici posljednjeg, šestog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

„Lavovi“ su ranije obezbijedili plasman na šampionat Starog kontinenta, ali su nakon ovog poraza završili na trećem mjestu u grupi.

Crna Gora je dobro otvorila meč i vrlo brzo stigla do četiri gola prednosti 6:2.

Međutim, od tog trenutka gosti su se konsolidovali i serijom 5:0 preokrenuli 7:6. Uslijedila je rezultatska klackalica , a selekcija Bosne i Hercegovine je na poluvremenu imala minimalnu prednos 14:13.

Golom Ercega gosti su na startu drugog dijela poveli 15:13. „Lavovi“ su odmah smanjili, da bi Miloš Vujović propustio zicer za izjednačenje.

Kaznili su to gosti, koji su nakon novog golova Ercega i Davidovića stekli četiri gola viška 18:14.

Šola je pozvao tajm-aut , koji je urodio plodom, jer smo postigli dva gola u nizu. Potom nismo realizovali dva napada za minus jedan, što je BiH kaznila i povela 19:16, u 40. minutu.

Nedugo zatim, prišli smo na minus jedan 19:18, a onda su „lavovi“ prokockali napad sa igračem više za izjednačenje.

Znali su to gosti da kazne i golovima Hercega , Vukšića i Perića opet se odlijepe na plus četiri 22:18, na 11 minuta do kraja.

Ta prednosti bila je i na pet minuta do kraja 24:20, pa su gosti lakše nego što to rezultat govori priveli meč kraju.

Miloš Vujović i Luka Radović su bili najefikasniji kod Crne Gore sa po šest golova.

Goste je do pobjede predvodio Herceg sa sedam pogodaka.