Prvo poluvrijeme Portugal -Gana bez golova

Utakica Portugalija -Gana počela je u 17h. Prvi udarac izvodi Portugalija.

U 5. minutu, Otavio, igrač Portugalije, iz šesnaesterca šutira na gol, ali lopta odlazi daleko u gol-aut.

Cristiano Ronaldo u 13-om minutu nakon primanja centaršuta sa strane unutra kaznenog prostora je snažno je pucao, ali je lopta prozujala blizu desne stative! Lopta je otišla izvan terena.

U prvom poluvrijemnu lopta je većinom kod igrača Portugalije, koji koriste svaki priliku šuta na gol protivničkog tima.

I kakva šteta! Kristijano Ronaldo postiže gol u 31. minutu, ali sudija ga poništava jer je napravljen faul!

U 36. minutu Otavio je upropastio obećavajuću šansu niskim šutem s ruba šesnaesterca. Lawrence Ati-Zigi je pokazao golmansku klasu i obranio mu šut koji je išao u okvir gola.(Portugalija)

Cristiano Ronaldo u 42. minutu prima odličan pas u šesnestercu i pucao, ali je odbrambeni igrač gane uspio da blokira udarac!

Igrač Gane, Mohammed Kudus dobija žuti karton zbog ružnog starta u 46. minutu.

Nakon +3 minuta produžetaka, sudija svira kraj prvog poluvrijemna. Rezultat je 0:0!