Greške Alisona koštale Liverpul, Arsenal bolji u derbiju na “Emirejtsu”

Arsenal je upisao tri boda kojima je u ovom momentu ostao u igri za titulu prvaka Engleske.

“Tobdžije” su bile bolje od lidera Liverpula 3:1, to im je treći trijumf u nizu u ligi, pa sada imaju dva boda manje od “redsa”.

Saka je 14. minutu donio Arsenalu prednost, a Liverpul se vratio u utakmicu u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena kada je autogol, poslije grešaka Raje i Salibe, postigao Gabrijel.

Ipak, u nastavku je sve došlo na svoje za tim Mikela Artete, i to zahvaljujući kiksevima golmana gostiju Alisona.

Prvo je promašio loptu u želji da je izbaci kada je za 2:1 strijelac bio Martineli, a u finišu je loše reagovao i kod šuta Trosara.

Pobjeda Arsenala je obradovala i Mančester siti, koji ima meč manje i mogao bi da priđe na dva boda Liverpulu.