“Prevara je bio 17. april i sve ovo ostalo što se dešava do današnjeg dana je prevara. Tri mjeseca su prošla, nismo mala djeca i razumijemo da predsjednik Vlade kupuje vrijeme, svaki mjesec mu znači, jer štedi, ali štedi na muci zaposlenih, dok se, s druge strane, stotine miliona eura rasipaju u nešto što nije prioritetni interes”, istakao je Keković.
Podsjetio je da su sindikati još u decembru prošle godine, zajedno sa Unijom poslodavaca Crne Gore, Vladi dostavili predlog novog Opšteg kolektivnog ugovora sa većim koeficijentima složenosti poslova i zahtjevom da obračunska vrijednost koeficijenta bude povećana sa sadašnjih 90 na 100 eura bruto.
Međutim, prema njihovim izvorima, Vlada planira povećanje zarada neposredno pred naredne izbore, u političkoj kampanji.
Predsjednik Glavnog odbora USSCG Jovan Drašković kazao je da se, iako država ističe napredak na evropskom putu, o takvom napretku ne može govoriti ukoliko se zanemaruju prava i zahtjevi zaposlenih.
“Ovaj put nije evropski, ovo je put na kome se mi, kao predstavnici radnika, osjećamo poniženo, gazi nam se dostojanstvo”, istakao je on.
Drašković dodaje da su na posljednjoj sjednici Socijalnog savjeta usaglasili rok u kom je Vlada trebalo da saopšti stav o njihovim zahtjevima.
Umjesto odgovora – dobili su novo odlaganje.
Zato su pozvali zaposlene u Crnoj Gori da se pridruže protestu.
