NBA: Donovan Mičel postavio rekord Cavs-a 71 u OT pobjedi

Donovan Mičel je postigao rekordnih 71 poen u karijeri, što je najbolji u NBA meču od 81 poena Kobija Brajanta u januaru 2006. godine, a Klivlend Kavalirsi su u ponedeljak u produžetku pobjedili gostujuće Čikago Bulse sa 145-134.

Mičelov učinak postavlja rekord franšize Kavalirsa, izjednačen je na osmom broju poena u NBA utakmici i stavlja ga u društvo sa samo pet drugih igrača u istoriji NBA koji je postigao 71 poen ili više u takmičenju: Brajant, Vilt Čemberlen, Dejvid Tompson , Elgin Bailor i David Robinson.

Pošto su Kavalirsi zaostajali 130-127 nakon par slobodnih bacanja Kobija Vajta na 7,4 sekunde do kraja, bek Bulsa Ajo Dosunmu poslao je Mičela na liniju za prekršaj. Mičel je napravio prvu, a zatim, nakon što je namerno promašio drugu, jurio karambolom da bi izveo 130-130 nerešeno i utakmicu prebacio u produžetak.

Klivlend je iskoristio zamah u produžetku, držeći Čikago bez golova za prvih 3:55 u periodu. Demar DeRozan je konačno prekinuo sušnu čaroliju sa poslednja dva od svoja 44 poena, ali su Kavalirsi u tom trenutku imali čvrstu kontrolu. DeRozanov pokušaj sa 44 poena bila je njegova četvrta utakmica od 41 ili više poena ove sezone. Zek Lavin je dodao 26 poena, a Nikola Vučević upisao je 20 poena i 13 skokova u porazu.

Varriors 143, Havks 141 (2OT)

Klai Thompson je postigao 54 poena u sezoni, a Kevon Luni je uveče sa 20 skokova ubacio u završnicu kada je Golden Stejt nadživeo Atlantu u pobedi protiv San Franciska dvostrukim produžecima.

Tompsonova 54 poena bila su druga najveća poena u karijeri. Nakon što je Trej Jang izjednačio rezultat na osam sekundi do kraja u drugoj dodatnoj sesiji, Voriorsi su otišli ​​na Thompsona, koji je pogrešio u pokušaju od 3 poena. Luni je dohvatio visoku karambolu, otkucao ga sa stakla, a zatim ga sam izvadio da bi ga stavio u obruč koji je preživeo video pregled.

Loonei je završio sa 14 poena uz 20 skokova, od kojih je 10 u napadu. U gubitku po četvrti uzastopni put, četiri Hoksa su zabeležila dabl-dabl, predvođena Jangovom 30 poena i 14 asistencija u igri. Dejounte Murrai je dodao 25 poena i 10 skokova, dok je Džon Kolins takođe imao 25 poena uz 13 tabli.

Mreže 139, Sparsi 103

Kajri Irving je postigao 21 od svojih 27 poena u prvom poluvremenu dok je Bruklin rano preuzeo kontrolu i lako produžio najduži pobednički niz u NBA ligi na 12 utakmica porazom u gostima kod San Antonija.

Kevin Durant je imao 25 poena i 11 asistencija za Bruklin, koji se kretao u roku od dva od najdužeg niza pobeda u istoriji tima.

Keldon Džonson je postigao 22 poena pošto su Sparsi izgubili sedmi put u 10 utakmica. Devin Vassell je dodao 14 za San Antonio.

Lejkersi 121, Hornetsi 115

Lebron Džejms je postigao 43 poena i uzeo 11 skokova dok je Los Anđeles pobedio u Šarlotu, 10 dana nakon poraza kod kuće od Hornetsa.

Tomas Brajant je imao 18 poena i 15 skokova, dok su Denis Šroder, koji je postigao nekoliko ključnih koševa u četvrtoj četvrtini, i Ostin Rivs po 15 poena za Lejkerse.

Hornetsi su smanjili 24 poena u drugom poluvremenu na 117-113 pre nego što je Džejms izveo dva slobodna bacanja sa 16,6 sekundi do kraja. Dodao je još dva prekršaja. Teri Rozijer je predvodio Šarlot sa 27 poena. LaMelo Bol dodao je 24 poena, a Mejson Plamli 18 poena i 14 skokova.

Niks 102, Sans 83

Džulijus Rendl je predvodio sve igrače sa 28 poena i 16 skokova, a Džejlen Branson je postigao osam od svoja 24 poena tokom odlučujuće serije u drugoj četvrtini, dok je Njujork pobedio gostujući u Feniksu za svoju drugu uzastopnu pobedu.

Mičel Robinson (10 poena, 10 skokova) je takođe imao dabl-dabl za Nikse, koji su posle prve vodili sa 23-11, a u drugoj seriji 21-0. Njujorčanin Imanuel Kvikli postigao je 15 poena.

Deandre Aiton je postigao 12 poena za Sanse, koji su izgubili tri uzastopna i imaju 5-12 od 2. decembra. Kris Pol je postigao 11 poena, dok su Mikal Bridžis, Dejmion Li i Dujn Vašington mlađi završili sa po 10 poena.

Maveriksi 111, Rokets 106

Luka Dončić je završio sa rekordnih 39 poena i osmislio 18 poena u drugom poluvremenu što je omogućilo Dalasu da produži pobednički niz na sedam utakmica pobedom protiv Hjustona.

Dončić je promašio 16 od 26 šuteva i 8 od 9 pokušaja za 3 poena, ali je njegov jedini trofej došao sa 5:25 do kraja i bio je deo talasa koji je doveo Dalas do vođstva. Spenser Dinviddie ga je zapečatio tako što je potopio 17 stopa za 10,5 sekundi do kraja.

Kevin Porter mlađi je predvodio Hjuston sa 25 poena i šest asistencija, dok je Džejlen Grin dodao 20 poena, ali je promašio 12 od 17 šuteva. Erik Gordon je postigao 19 poena, a Alperen Sengun 16 poena, šest skokova i pet asistencija za Roketse, koji su izgubili sedmu uzastopnu utakmicu kod kuće.

Toplina 110, klipers 100

Bam Adebajo je zabeležio 31 poen i 13 skokova i predvodio Majami do pobjede u Los Anđelesu.

Tajler Hero je doprineo sa 23 poena i sedam skokova kada su Hit pobedili po četvrti put u poslednjih pet utakmica.

Pol Džordž je imao 25 poena, sedam asistencija i tri ukradene lopte za Kliperse, koji su izgubili treću uzastopnu utakmicu. Los Anđeles, koji se oporavio od 20 poena zaostatka u drugom poluvrijemenu prije nego što je uvenuo u četvrtoj četvrtini, bio je bez Kavija Leonarda (bolest koja nije obolela od KOVID-a).

Timbervulfs 124, Nagets 111

Entoni Edvards je imao 29 poena i 10 skokova, a Džejden Mekdenijels je postigao 21 poen i vodio Minesotu nad Denverom u Mineapolisu.

Kajl Anderson je postigao 19 poena i osam asistencija, a Džejlen Novel postigao je 17 za Timbervulvse, koji su prekinuli niz od šest poraza.

Nikola Jokić je imao 24 poena i devet asistencija, dok je Aron Gordon imao 12 poena i 16 skokova za Denver. Nagetsi su zabeležili samo drugi poraz u devet utakmica i treći u 13 utakmica, period koji datira od 8. decembra.

Pejsersi 122, Reptorsi 114

Benedikt Maturin postigao je 21 poen sa klupe, a Indijana je u Indijanapolisu savladala Toronto.

Badi Hild je dodao 19 poena, uključujući dve trojke krajem četvrte četvrtine, za Pejsere, koji su pobjedili u šest od poslednjih sedam utakmica.

Geri Trent mlađi imao je 32 poena za Reptorse, koji su izgubili tri od poslednje četiri utakmice. Paskal Siakam postigao je 26 poena, Skoti Barns 23, a O.G. Anunobi je postigao 17.

76ers 120, Pelikans 111

Džoel Embijd je postigao 42 poena i 11 skokova i uspeo da pobjedi Filadelfiju nad Nju Orleansom.

Džejms Harden je dodao 27 poena i osam asistencija, Žorž Nijang je postigao 15 poena, a Tajriz Maksi je imao 12 poena u svom drugom meču nazad od preloma leve noge.

Zion Vilijamson je predvodio Pelikanse sa 26 poena, sedam asistencija i šest skokova, ali je napustio igru rano u drugom poluvremenu sa nategnutom desnom tetivom i procenjeno je da je izgubio na sredini četvrtog. Si Džej Mekolum je dodao 26 poena, a Jonas Valansijunas 12 poena i 12 skokova.

Trail Blazers 135, Pistons 106

Džerami Grant je ubacio 36 poena za 28 minuta protiv svog bivšeg tima, a domaćin Portlanda se otkotrljao do pobjede nad Detroitom.

Grant, koji je napravio 12 od 17 pokušaja iz igre, suočio se sa Pistonsima po prvi put od kada su ga menjali tokom vansezone. Anferni Simons je postigao 30 poena, dok je Demijan Lilard dao 19 poena i 10 asistencija.

Bojan Bogdanović je postigao 21 poen za Pistonse, koji su naizmenično pobjeđivali i gubili u poslednjih pet utakmica. Alek Burks je postigao 19 poena, a Hamidu Dijalo je dodao 16 poena.