NBA pregled: 27 skokova Nikole Jokića pomažu Nagetsima da isprate Hornetse

Nikola Jokić postavio je rekord u karijeri sa 27 skokova — uključujući rekordnih 20 u prvom poluvrijemenu — uz 40 poena i 10 asistencija za svoj peti tripl-dabl u sezoni, a domaćin Denver Nagets je pobjedio Šarlot Hornets 119-115 u nedjelju uveče.

20 skokova u jednom poluvrijemenu je izjednačeno sa drugim najvećim brojem skokova u istoriji NBA lige od 1996-97. Kevin Lav drži rekord sa 22 u poluvrijemenu. Jedini drugi igrač u istoriji NBA koji je imao najmanje 37 poena, 27 skokova i 10 asistencija u jednoj utakmici bio je Vilt Čemberlen.

Aron Gordon je završio sa 19 poena i 10 skokova, Kentavijus Koldvel-Poup postigao je 20 poena, Brus Braun 16, a Džamal ​​Marej 11 asistencija za Denver. LaMelo Bol je postigao 31 poen, Gordon Hejvord 15 poena i 10 skokova, a Keli Obre mlađi 16 poena za Šarlot, koji je izgubio osam uzastopnih poena.

Pi Džej Vašington je promašio trojku koja bi izjednačila sa 2:42 do kraja, a Gordon je napravio preokrenuto polaganje, a Jokić je ubacio ubačaj i postigao rezultat 111-104 uz 1:57 do kraja. Šarlot je stigla na dva na zakucavanje Vašingtona sa 13,5 sekundi do kraja, ali je Jokić to zapečatio sa dva slobodna bacanja.

Mreže 124, Klipovi 121

Kevin Durant je postigao 43 poena, uključujući 26 u trećoj četvrtini, pošto je gostujući Bruklin produžio pobednički niz na šest utakmica pobedivši Detroit.

Kajri Irving je doneo 38 poena za Bruklin, koji nije vodio do poslednjih sekundi treće četvrtine. Bojan Bogdanović je sa 26 poena nadmašio Detroit. Džejden Ajvi je imao 19 poena, dok su Marvin Begli III i Alek Burks dodali po 12 poena. Netsi su treću četvrtinu završili serijom od 21-7 i poveli sa 98-96. Bilo je to skoro sve Durant, pošto je postigao sve osim tri ta poena tokom skoka.

Ukradena lopta Kilijana Hejsa i trojka Bogdanovića na 40 sekundi do kraja smanjili su prednost Bruklina na jedan. Irving je izveo dva od tri slobodna bacanja za 29 sekundi do kraja, ali je Burks odgovorio polaganjem. Durent je potom pogodio dva slobodna bacanja, a Bogdanović je promašio trojku u završnici Detroita.

Voriors 126, Raptors 110

Džordan Pul je postigao najbolja u karijeri 43 poena u šutu 14:23, a gostujući Golden Stejt je savladao Toronto.

Drejmond Grin dodao je 17 poena i devet skokova za Voriorse, koji su prekinuli proklizavanje od tri utakmice svojom trećom pobedom u gostima u sezoni uz 14 poraza. Klai Thompson je takođe imao 17 poena za Voriorse, koji imaju 1-3 posle četiri utakmice od šest utakmica. JaMichal Green je dao 15 poena, a Kevon Loonei 11 poena i 11 skokova.

Paskal Siakam je postigao 27 poena za Reptorse, koji su izgubili pet uzastopno, niz koji uključuje tri uzastopna poraza kod kuće. Fred VanVlit dodao je 22 poena, Skoti Barns 17, Malači Flin 16, a rezervista Kris Baučer 11 poena i 14 skokova.

Timbervulvsi 150, Bulsi 126

Entoni Edvards je postigao 28 od svojih sezonskih 37 poena u drugom poluvremenu dok je Minesota povukla niz i postavila rekord franšize po broju poena u porazu od Čikaga u Mineapolisu.

Nakon što je počeo sa 3 od 10, Edvards je napravio 10 od 15 šuteva nakon poluvremena kada je Minesota nadigrala Čikago sa 79-61. Takođe je dodao 11 asistencija u karijeri uz sedam skokova. D’Anđelo Rasel se vratio nakon dve propuštene utakmice zbog kontuzije levog kolena i završio sa 28 poena, uključujući sedam od 23 klupske trojke. Takođe je upisao osam asistencija.

Demar DeRozan je predvodio šest Bulsa dvocifreno sa 29 poena, ali se klub ponovo raspao u drugom poluvremenu, apsorbujući četvrti uzastopni poraz i pao na 3-8 u poslednjih 11 utakmica. Nikola Vučević dodao je 23, a Zek Lavin je završio sa 22.

Medžik 95, Seltiksi 92

Paolo Bančero je postigao 31 poen i postigao šest najboljih trojki u karijeri i podigao Orlando do pobede nad domaćinom Bostonom.

Bančero je dodao šest skokova, tri asistencije i par ukradenih lopti. Bio je 7 od 12 sa terena i 4 od 4 iz centra grada tokom prvog poluvremena sa 22 poena. Još četiri igrača Orlanda završila su sa najmanje 11 poena. Džejlen Braun je imao 24 poena, 14 skokova, tri ukradene lopte i dve blokade za Boston, koji je izgubio četiri od pet. Seltiksi su igrali bez zvezde Džejsona Tejtuma (lični razlozi).

Korner Malkolma Brogdona sa 56,2 sekunde do kraja doveo je Seltike na 93-92. Nakon što je Markus Smart zgrabio opušteno dodavanje u igru, Seltiksi su preokrenuli loptu, a Mo Vagner je pogodio dva slobodna bacanja i izborio pobedu.

Niksi 109, Pejsersi 106

Džulijus Rendl je postigao dabl-dabl i pogodio svih šest svojih slobodnih bacanja u poslednjem minutu, uključujući i ono koje je zauvek donelo prednost rastućem Njujorku u pobedi nad Indijanom u Indijanapolisu.

Rendl je završio sa 25 poena i 14 skokova, dok je Džejlen Brunson postigao rekordnih 30 poena za Nikse, koji su pobedili u sedam uzastopnih utakmica, što je njihov najduži pobednički niz od devet utakmica od 9. do 24. aprila 2021. RJ Baret je imao 24 poena, dok je Mičel Robinson (10 poena, 13 skokova) takođe zabeležio dabl-dabl.

Badi Hild i Aron Nesmit su imali po 23 poena, dok su Tajriz Haliburton i Benedikt Maturin postigli po 15 za Pejserse, koji su izgubili osam od 11. Svaki od poslednjih pet poraza je bio po šest poena ili manje.