Brajović: Nadam se da su pravi ljudi na pravom mjestu

Brajović: Nadam se da su pravi ljudi na pravom mjestu

Budućnost je osnovana prije 101. godinu, a prvi put u istoriji na čelu kluba našla se – dama. Za predsjednicu ,,plavih“ izabrana je Vesna Brajović, šefica kabineta gradonačelnika Podgorice Saše Mujovića.

– Prethodna sezona je bila jako teška. Imali smo intenzivne aktivnosti kako bi stabilizovali klub. Jedan od najvećih problema bio je dug koji smo naslijedili od milion i po eura i koji je mogao uticati na monitoring UEFA koji očekujemo 30. juna. Sredstva su obezbijeđena, nemamo dugove prema igračima, a ni prema državi. Relaksirani očekujemo UEFA monitoring – kazala je Brajović.

Neki od sponzora Budućnosti za predstojeću sezonu su Aerodromi Crne Gore, Montefarm, Vinerštediše, Mercedes…

Priliva će biti i od prodatih fudbalera.

– Dobili smo uplatu od 500.000 eura od Aerodroma Crne Gore, ali da bi osigurali uspješno licenciranje – pozajmili smo 250.000 eura od dva gradska preduzeća. Znate da su zakonske procedure često duge i da bi se osigurali da sve obaveze budu ispunjene odlučili smo se na taj potez. Klub je finansijski stabilan, nemamo dugovanja i nadam se da će nas ta stabilnost pratiti u narednim mjesecima. Očekujemo novčane iznose od prodaje igrača. Konkretno – od Andreja Kostića ćemo dobiti 650.000 eura zaključno sa 29. junom, a od Lazara Savovića 300.000 eura do kraja mjeseca. Uplatu Montefarma očekujemo u narednom periodu, a takođe i od drugih sponzora. Nadam se da su pravi ljudi na pravom mjestu – zaključila je Brajović.