Totenhem nakon preokreta slavio u derbiju Londona

Fudbaleri Totenhema savladali su danas Vest Hem (4:1) u osmom kolu Premijer lige i stigli do 6. pobjede zaredom u svim takmičenjima.

Veoma interensantna utakmica je odigrana u Londonu, a prvi su do gola stigli „čekićari“, kada je Kudus u 18. minutu savladao Vikarija.

Kudus je i prije pogotka imao sjajnu priliku, ali je tada Vikario odbranio, dok su na drugoj strani prijetili Son i Džonson.

Do odlaska na odmor, Totenhem je izjednačio – Medison je u 36. minutu asistirao Kuluševskom koji je šutirao sa distance. Lopta je pogodila jednu, pa drugu stativu i završila iza leđa Areole.

Početkom drugog poluvremena domaći su ekspresno postigli dva pogotka – prvo je Bisuma u 52. minutu kompletirao preokret, a onda je tri minuta kasnije Todibo postigao autogol, nakon što je slabo reagovao poslije udarca Sona.

Do kraja meča se u listu strijelaca upisao i Son, koji je mrežu Vest Hema zatresao u 60. minutu.

Minut kasnije reprezentativac Južne Koreje je pogodio stativu, poslije je šansu imao Kuluševski, a onda i Verner.

Vest Hem je utakmicu završio sa igračem manje, jer je crveni karton dobio Kudus.